Vezměte své děti ven

Jaro je tu a jako každý rok nám počasí umožňuje konečně „odlepit“ naše ctěná pozadí z gauče či od počítače a zažít také něco venku. Příjemné teploty i prodlužující se slunné dny nám totiž extrémně rozšiřují nabídku toho, jak můžeme trávit svůj volný čas. Mohou to být procházky se psem, jízda na kole anebo si můžeme vybrat z nepřeberného množství venkovních sportů. Vytáhněte tedy své děti ven a ukažte jim, že zábava se dá prožívat i jinde, než před obrazovkou.

Pokud vynecháme stálice, kterými jsou venkovní míčové hry, jako fotbal, basketball nebo tenis, a zaměříme se spíše na aktivní trávení volného času s rodinnou, stále nám zbude mnoho možností. Máme pro Vás tedy pár tipů, co jako rodina můžete venku podniknout.

Camping a turistika

Pokud nejste příznivci uměle vytvořených, a přiznejme si nyní poměrně přeplněných dětských hřišť. Můžete bez větších obav zamířit do přírody. Vždyť česká krajina nabízí mnoho nádherných míst, kam stojí za to se vydat. A protože je u nás všechno blízko, zvládnete bez problémů i jednodenní výlety. A pokud přeci jen ne, a budete chtít venku i přespat, pak nemusíte zoufat, nabídka outdoorového vybavení, jako jsou stany, spací pytle, karimatky a další campingové potřeby, jsou běžně k dostání za příznivé ceny.  Místo toho, aby se vaše dítě přetahovalo o prolézačku s dalšími pěti soky, může si užít na lezení svůj vlastní strom, postavit si s rodiči přístřešek z větví a vůbec si užívat volného prostoru, který bude patřit jen jemu.

Trampolíny

Skvělá alternativa pro ty, kteří mají vlastní zahradu a neposedné děti. Stačí se podívat na nabídku, která dnes na trhu je, a levně pořídit jednu z mnoha certifikovaných trampolín. A výsledek? Vaše děti zabavíte na celý den, týden, a pokud mají opravdu velkou výdrž, i na celé léto.

Tram

Vyberte tu správnou nosnost, komponenty a rozhodně nepodceňte také bezpečnostní prvky trampolíny. A je to, o zábavu na léto je postaráno. A to nejen pro vaše děti. Trampolíny se dělají až do nosnosti 150 kg a tak se nemusíte bát, že se jedná pouze o dětskou záležitost a vy byste přišli o veškerou zábavu. Navíc je dokázané, že skákání na trampolíně je skvělé na hubnutí jak pro děti, tak i pro dospělé a přispívá k lepší rovnováze, posilování svalstva i držení těla.

Pétanque, létající talíř a další

Pro ty, co dávají přednost klidnější formě zábavy, pak nezývá než doporučit hru, jejíž historie sahá až do starověkého Řecka a Říma. Oficiální název Pétanque ovšem hra dostává až ve Francii na začátku 20. století, kdy jsou také sepsána první oficiální pravidla. Jedná se o hru, kdy se hodem nebo koulením snažíte dostat kovové koule co nejblíže k danému cíly. Hodně záleží na vzdálenosti, na terénu a především na protivnících, kteří mohou vaší kouli, která doteď vyhrávala, dobře mířeným hodem odstrčit jinam.

Tip redakce: Spoustu zábavy si užijete na rodinném cyklovýletě. Na bikero.cz naleznete dětská kola různých velikostí. Tak šlápněte do pedálů!