Co je potřeba zajistit pro psa žijícího na zahradě

Spousta lidí má strach z pořízení psa. Často jsou ale tyhle obavy neopodstatněné a vznikají pouze z neznalosti péče o psa. Chování psů se liší podle rasy a nejvíce podle jeho umístění. Je rozdíl mezi psem chovaným v bytě a psem chovaným na zahradě. V tomhle článku se zaměříme na druhý případ a prozradíme si, co je potřeba zařídit.

Pes

Přísun vody a krmení

Krmení by pes měl dostávat podle určeného dávkování. Vodu je ale nutné pro psa zajistit nepřetržitě. Malé mističky s vodou nejsou vhodné. Pes je často převrhne, nebo rychle vypije. Vhodnější jsou veliké pevné nádoby s vodou, ze kterých se pes může napít kdykoli, kdy bude chtít. V zimně nastává problém s vodou, která zamrzává. Vodu je dobré umístit tam, kde je větší teplo a dostane se tam i pes – například do sklepa, nebo na verandu. Pokud tuhle příležitost nemáme, je nutné psovi alespoň 3x denně nalévat teplou vodu, která v mrazu chvíli vydrží.

Teplé přístřeší

Nejdůležitější je pro psa kromě stravy také teplé přístřeší, do kterého si zaleze, když mu bude zima, nebo bude chtít spát. Může jít například o vybavenou boudu, průlez do sklepa, nebo pelech na verandě. Podstatné je, aby byl pelech pro psa pohodlný, aby do něj nepršelo, nezatékalo ani nefoukalo. V zimních dnech je pak nutné zajistit psovi větší teplo. Je vhodné umístit mu do boudy teplejší deky, popřípadě vyřazené oblečení, do kterého se pes může pohodlně zahrabat. Přes zimu je dobré boudu také zavírat, aby psovi neutíkalo teplo ven.

border-collie-667488__340

Stín v teplých dnech

Tahle věc ale často bývá opomíjená. Pes potřebuje dostatečný stín v teplých dnech. Na sluníčku se může rychle přehřát, a proto mu musíme vytvořit stín. Často je tenhle stín tvořen domem, velikým keřem, nebo stromem. Jestliže ale stín na zahradě nemáme, musíme ho zařídit. Samotná bouda se jako stín nepočítá. V teplých dnech je totiž v boudě veliké teplo.

Očkování a péče o psa

Důležitá je také návštěva veterináře, který Vašeho psa naočkuje a domluví se s Vámi na dalších návštěvách. I my bychom měli psa čas od času prohlédnout, za je vše v pořádku. Pes může mít například klíště, kterého se musíme pomocí chemických přípravků zbavit.