Vědomé milování jako skvělý Valentýnský dárek pro oba!

Už je to tady zase… na dveře klepe Valentýn, za ním vykukuje 1. máj, někde mezi tím máte s partnerem výročí… a vy neustále řešíte, čím mu tentokrát udělat radost. Udělejte ji oběma. Jemu i sobě.Nadělte si společný čas, který strávíte romanticky, intimně a vědomě. Poznejte spolu krásy vědomého milování, které vám dnes představíme. Bojíte se, že do toho partnera „neuvrtáte“? Ale uvrtáte, nebojte, na závěr pro vás máme tip, který určitě pomůže.

Vědomé milování

S nápadem dárku v podobě workshopu vědomého milování většinou přicházejí ženy. Z jakého důvodu? Za mnoho mužů mluví jejich ego, proto je pro ně nepřípustné, aby je někdo učil, jak se správně milovat a ještě zcela odlišným způsobem, než který doposud praktikovali. Netvrdíme, že v páru nemůže nastat přesně opačná situace. Samozřejmě, že může.☺

Vědomé neboli pomalé milování mění partnerský vztah od jeho základů. Pojem „milování“ si mylně nevysvětlujte jako akt pohlavního styku. Pomalé milování je obvykle několikahodinové a začíná již ve chvíli, kdy si na sebe s partnerem uděláte vědomě čas a začínáte se věnovat jeden druhému.

Chcete namítnout, že nemáte několik hodin na milování, když vám například vedle v pokoji spí miminko, které se může každou minutou probudit? V takových chvílích jste zřejmě šťastni, když klapne i „rychlovka“, a je to naprosto pochopitelné. Zkuste poprosit například prarodiče či blízké přátelé o hlídání a načerpejte výhody z volného víkendu ve dvou!

Jak s vědomým milováním začít a co od něj očekávat

Velmi stručně můžeme začátek vědomého milování popsat následovně:

  • Začněte si spolu povídat, utápějte se vzájemně v pohledu toho druhého, zhluboka dýchejte a zlehka, jemným dotekem jako peříčko, se vzájemně dotýkejte. Asi bychom to mohli malinko přirovnat k předehře bez líbání.  

Nejdůležitějším aspektem je, abyste se zbavili mylného přesvědčení, že výsledkem milování je dosáhnutí orgasmu! Tato domněnka je pro lidi a jejich vzájemný vztah  devastující. Zkuste se oba dva milovat bez tohoto přesvědčení a budete se divit, jak je to osvobozující.

Mnoho žen, které partner uspokojuje například orálním sexem, přepadají myšlenky typu: „Už je tam dole moc dlouho, chudák. Trápím ho. Nejsem divná? Co musím zítra nakoupit?“ Výsledkem je u mnoha žen předstíraný orgasmus. U mužů zase převládají myšlenky a obavy z předčasné ejakulace nebo naopak, že jim neztopoří penis a k sexu nedojde. Stručně a jednoduše řečeno, stáváme se doslova otroky svých myšlenek a zůstáváme uvězněni ve své mysli a milování si naplno neužíváme.

Cílem vědomého milování je naučit se zpomalit, vnímat každičkou buňku svého těla,sledovat své pocity(nikoliv myšlenky) a naučit se s nimi pracovat. Pokud ucítíte, že na vás přicházejí vlny silného až orgasmického vzrušení, přerušte doteky či pohyby a zhluboka dýchejte. Můžeme si tuto situaci zase představit jako „klasické“ oddalování vyvrcholení, ovšem za tímto přerušováním se skrývá daleko hlubší význam. Orgasmické vlny, které utlumíte, představují obrovský zdroj energie, který ve vás postupně narůstá. Proto se po vyvrcholení cítíme mnohdy vyčerpaně, během kratičkého okamžiku ze sebe vychrlíme obrovskou dávku energie a musíme ji zase nasbírat zpět..

Zaujal vás stručný popis vědomého milování? Najděte si více informací, přečtěte si o něm knihu nebo rovnou vyzkoušejte workshop. Vědomé milování má totiž i obrovské léčivé schopnosti a může například pomoci i mnoho párům při snaze o miminko!TIP: Jak přesvědčit partnera? Vědomé milování je možné také z části přirovnat k tantrickým metodám. Vyhledejte si informace a vyzkoušejte na partnerovi například tantrickou masáž penisu. Věřte, že budete naprosto ohromeni (především partner), co s ním masáž provede a k žádnému přemlouvání ani nedojde. 🙂