Proč je nebankovní půjčka lepší společnice ve finanční tísni, než banka?

Žít z výplaty do výplaty je hodně těžké, v ČR takto žije každý pátý Čech. Největší problémy nastávají, když se během jednoho měsíce sejde více nečekaných výdajů. Několik dní před výplatou může být na účtu prázdno, jenže platba složenek, nákup potravin a další povinnosti vás stále čekají. Abyste získali několik tisíc navíc, pomoc nabízí banka i nebankovní společnosti. Druhá možnost je hned několikrát výhodnější, musíte ale dávat velký pozor…

Produkty od banky vs. rychlá půjčka

U bank je problém s bonitou. Banky většinou vyžadují u klienta větší příjem. Například kontokorent, který funguje jako dlouhodobá finanční rezerva, je pro osoby s nízkým příjmem velice obtížné získat. Banky nabízí ještě kreditní kartu, některé mají limit až 50 000 Kč. Jenže ty fungují jako velká past. Lákají sice na bezúročné období, ale jakmile se zpozdíte byť jen o den, rychle vám naskočí vysoké úroky, a to z celé dlužné částky. Když uvážíte, že se úroková sazba pohybuje okolo 20 %, jistě si snadno spočítáte, o jak moc velkou částku se bude dluh každý den zvyšovat. Podrobněji se kreditním kartám věnuje tento článek.

Nebankovní půjčky jsou v přístupu mnohem přívětivější. I když si musí klienta prověřit, dělají to jednoduše a rychle, aby se proces za žádnou cenu neprotáhl. Vyřízení žádosti zabere několik minut. Je konkurenční výhodou, že rychlá půjčka má vždy pevně daný poplatek, který zaplatíte navíc. Ten vám vždy ukazuje online kalkulátor, na kterém si volíte sumu a dobu splatnosti. Od začátku máte jasno v tom, kolik a kdy budete vracet.

Půjčka, na kterou máte

Aby vás rychlé půjčení si peněz nedostalo do dluhové spirály, spočítejte si před půjčením vaše příjmy a výdaje. Nebankovní půjčka online má kratší dobu splatnosti, takže musíte mít jistotu, že peníze stihnete vrátit.

TIP: Budete nebankovní půjčku zkoušet poprvé? Zajímejte se o nabídku od Via SMS s.r.o. Nabízí půjčku pro první žadatele zcela bez poplatku, a to až do výše 8000 Kč se splatností na 30 dní.