Snowboarding v Alpách

Snowboarding je velmi populární sport. A to nejen mezi mladými lidmi. Propadnout mu může skutečně každý. Jezdí se klasický sjezd ale i extrémní verze – freestyle snowboarding. Snowbarding spoustu lidí bere přímo jako svůj životní styl, podobně jako skateboarding.

I když máme zajímavé podmínky v zimě i u nás, rozhodně se vyplatí vyrazit za hranice. Například Alpy jsou svými areály přímo vyhlášené. Jelikož je snowboarding nebezpečným sportem, rozhodně nezapomeňte na cestovní pojištění.

Tyrolsko

Oblíbenou a velmi blízkou destinací je rakouské Tyrolsko. Jezdit sem můžete dokonce celoročně. Výběr sjezdovek je dlouhý 3 400 kilometrů, což je obrovská porce. Na projetí všech tratí budete potřebovat rozhodně více než jen jednu dovolenou. Určené jsou jak pro začátečníky, tak pokročilé. Pro ty nejakčnější je připraveno až 10 snowparků.

Unikání je tu také možnost ježdění mimo sjezdovky. To je extrémní odnož snowboardingu. V Tyrolsku se vyskytuje až 500 kilometrů volného terénu, odkud můžete sledovat místní nádhernou přírodu. Ta nejlepší místa naleznete zde – St. Anton am Arlberg, Fieberbrunn, Stubaiský ledovec, Zillertalské údolí a Serfaus-Fiss-Ladis.

Skvělý komfort

Téměř ve všech střediscích v Alpách naleznete skvělý komfort a servis. A je jedno, zda vycestujete do Rakouska, Itálie, Švýcarska nebo Francie. A to nejen při samotném sportu ale i v rámci ubytování. Začněme u vleků. Naleznete zde klasické i kabinkové (záleží na výšce), vyhřívané a připojit se na nich můžete také na WiFi. Kvůli velikosti areálů také nehrozí fronty a strkanice.

Ubytování doporučujeme kvůli velkému zájmu si zarezervovat dopředu. Vybrat si můžete z hotelů, apartmánů nebo i malých farem.

Pro skvělý snowboarding na horách není nutné jezdit daleko. V alpách můžete být už za pár hodin! Více o pojištění na https://ergo.cz.