Pravidla, která vám pomohou sjednat výhodné cestovní pojištění

Pro cestování do zahraničí platí několik důležitých pravidel stejně jako pro sjednání cestovního pojištění, které je pro takové výlety nezbytné. Mnoho lidí bohužel spoléhá v rámci EU na své kartičky zdravotní pojišťovny, aniž by si uvědomili, že je od výdajů za léčebné výlohy nezachrání. Právě na to slouží cestovní pojištění, které si můžete sjednat ještě výhodněji, než možná vůbec tušíte.

Před sjednáním zhodnoťte možná rizika

Mnohdy totiž ani základní cestovní pojištění nestačí na pokrytí všech aktivit, kterých se v zahraničí zúčastníme. Záleží však, za jakým účel do ciziny vyrážíte. V případě, že zde plánujete sportovat nebo existuje reálná šance, že byste se zúčastnili extrémních sportů v zahraničí, rozhodně nepodceňujte připojištění na zvolené sporty, úrazové pojištění ani pojištění odpovědnosti (více o něm zde), které se vyplatí mít k pojištění na cesty při každé cestě do zahraničí. Nikdy nevíte, zda někomu neúmyslně nezpůsobíte škody na majetku nebo zdraví a právě tohle připojištění vás ochrání od placení za výdaje třetích stran.

Dobře si rozmyslete, jaká výše limitů vás lépe ochrání

Nesmíte přehlížet ani volbu výše pojistných limitů, protože je to zásadní faktor při platbě léčebných výloh. Jednoduše vám pojišťovna proplatí přesně takovou částku, jakou výši limitů zvolíte. Ta minimální výše se pohybuje kolem 1,5 milionů korun pro případ jen základních pojistných událostí. Pokud si chcete být skutečně jistí, zvolte raději hranici 5 milionů. Tyto limity platí zároveň i pro pojištění odpovědnosti, tak na to při výběru myslete.

S vhodným připojištěním chráníte sebe i svoji rodinu

Cestovní pojištění se dá rozložit do čtyř různých kategorií. V první se započítávají základní léčebné výlohy. Do druhé spadá pojištění odpovědnosti za neúmyslné způsobení škody třetí osobě. Další kategorii zahrnuje připojištění zavazadel a náhrada škody při jejich poškození nebo ztrátě. A nakonec je to úrazové pojištění, které vám pomůže i v případě trvalých následků nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti po návratu ze zahraničí.

Všechny tyto pojistné varianty si navíc můžete prostudovat a sjednat pojištění on-line z pohodlí domova. Internetové pojištění lze založit i v samotný den odjezdu do zahraničí.