Pojeďte si užít levný výlet do Prahy: tipy na ubytování i zajímavá místa

Možná i vás pořekadlo, že v Praze je draze, odrazuje od výletu do našeho hlavního města. Předsudky hoďte za hlavu. Když se zaměříte na naše tipy, nebudete platit více, než je nutné. Máme dokonce tip na místo, kde vás ubytují v komfortu za cenu, která se drží hluboko pod pražským průměrem a přitom to není daleko od centra!

Jedna noc by byla málo! Vsaďte na jistotu

Praha je skvostem celé Evropy a vyhradit si na její návštěvu jen jeden den, to by byla velká pošetilost. Stihli byste tak maximálně projít Staroměstské náměstí, rychle se podívat na Hrad a Karlův most. Ve městě je toho k vidění mnohem více, takže se vyplatí si vyhradit minimálně víkend. V takovém případě je třeba si zajistit ubytování. Aby se výdaje za něj nestaly nejvyšší položkou na seznamu, podívejte se na nabídku Rezidence Topolová, která nabízí ubytování dle nároků na cenu a vybavení pokoje.

U turistů je oblíbený hostel Praha. V rámci něj jsou k mání 1 až 3lůžkové pokoje se základním vybavením. Dva sousední pokoje mají společné sociální zařízení. Dále je možné se ubytovat v pokojích typu penzion nebo si i pronajmout komfortnější apartmán s vlastní kuchyňkou. Podívejte se na detaily tohoto ubytování v Praze a vyberte si to nejlepší pro vás. A proč právě zde? Kromě nízké ceny a komfortu každého turistu potěší snadná a rychlá dostupnost do centra. V blízkosti Rezidence je stanice metra Skalka, do centra to metrem trvá necelých 20 min.

Jak ještě ušetřit?

Určitě se vám vyplatí si koupit Prague card. Funguje jako jízdenka na MHD a získáte s ní výrazné slevy na vstupy do památek a třeba i na jídlo v restauracích. Jak funguje, se dozvíte zde. Zaměřte se na také na místa, která se dají navštívit zdarma. Jsou to například: Klášter Pražského Jezulátka, část expozice Botanické zahrady v Tróji, Katedrála sv. Víta a třeba i některé galerie.