Plazmalifting šetrná metoda

 

Pazmalifting představuje unikátní způsob omlazení pokožky. Pomůže vám napravit vady na kráse, jako je ochablá a suchá kůže, hyperpigmentace, odstraňuje vrásky, a to včetně těch mimických a obnovuje regenerační funkci pokožky. Zároveň plazmalifting působí proti nadměrné tvorbě lupů a pomáhá proti vypadávání vlasů. Vzhledem k tomu, že je tento zákrok zdraví neškodný, je možné ho podstoupit také preventivně. Stejně jako další procedury, i tyto nabízí pražská klinika plastické chirurgie Altos.

Princip Plazmaliftingu

Plazmalifting se provádí technologií Platelet-rich Plazma (PRP), která spočívá v injekční aplikaci pacientovy plazmy do podkoží. Před aplikací se plazma obohatí o trombocyty, vznikne z ní tedy jakýsi koncentrát o požadovaném složení. A proč trombocyty? Vylučují totiž pod kůží růstové faktory, které stimulují kožní buňky a vyvolávají produkci látek omlazujících a obnovujících pokožku. Díky použití plazmy pacienta se společně s trombocyty pod kůži dostanou i další látky potřebné pro regeneraci kůže (enzymy, bílkoviny, hormony, vitamíny atd…), celý proces je tedy vysoce účinný.

Jak zákrok probíhá

Nejdříve je potřeba pacientovi odebrat krev, ze které se pak v centrifuze za pomoci odstředivé síly získá plazma. Tato plazma se pak mikrojehličkou vpraví pod kůži pacienta. Nemusíte se ničeho bát, na požádání může být tento zákrok proveden pod lokální anestezií. Díky vyspělému technologickému zařízení je tento zákrok bezpečný a po použití anestezie i bezbolestný. Zlepšení pleti po plazmaliftingu je zřetelné již po prvním sezení a účinky přetrvávají až dva roky.

Pro koho je zákrok vhodný

Plazmalifting nemá žádné vedlejší účinky, jelikož plazma je tělu vlastní. Přesto doporučujeme konzultaci s lékařem, aby posoudil stav pleti a vybral vhodné ošetření.