Pánské džíny – malý výlet do historie

Dodnes oblíbené pánské džíny mají svoje kořeny v éře zlaté horečky. Za unikátním nápadem stál muž, jehož jméno nám ani dnes není neznámé. Původně pracovním kalhotám, prvním džínům, doslova vdechl život ve Spojených státech německý imigrant Levi Strauss.

Nadšení z nich byli nejen soudobí zlatokopové v 19. století. Charakteristicky modré kalhoty se staly neodmyslitelnou součástí šatníku snad všech mužů a později i žen.

Jak si vybrat správné pánské džíny

Každý šatník by měl obsahovat minimálně jedny džíny. Ideální jsou jednoduché, v nadčasové tmavě modré barvě. Pro tentokrát si zkuste odpustit módní výstřelky jako potrhání či vyšisování. Toužíte-li přece jen po tom, aby vaše džíny byly zajímavější, sáhněte po modelu s kontrastním prošíváním.

panske-dziny

Móda se neustále proměňuje a řídit se podle trendů je naprosto v pořádku. Přesto bychom se měli vždy zamyslet nad tím, zdali se určitý styl či prvek hodí k naší postavě. Pokud si nevíte rady, sáhněte po rovném střihu, případně mírně se rozšiřující nohavice. V obchodě ho najdete pod označením regular nebo také straight a právem patří mezi nejoblíbenější.

Příliš se nespoléhejte na velikosti, střih je mnohem důležitější. Nejlepším způsobem, jak poznat co vám padne, je zkrátka zkusit vše obléknout. Jak poznáte, že vám opravdu sedí? Zaměřte se na pas. Mají-li kalhoty v těchto partiích zhruba na dva prsty vůli, jejich velikost odpovídá.

Důležitá je i kvalita materiálu. Ideální je čistá bavlna, která je ovšem na druhou stranu cenově náročnější.

Kam a jak pánské džíny nosit

Pamatujte především na fakt, že jsou pánské džíny stále primárně volnočasovým oblečením, přestože je nemusíte nosit pouze k triku, ale také například ke košili. Stále bychom nalezli řadu formálních situací, ke kterým by byly džíny zcela nevhodnou volbou.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

e-Žena.cz