Návod, jak se co nejrychleji zbavit kocoviny!

Taky vás nebaví těžká rána opilcova? Připravili jsme pro vás návod, který vám pomůže ukončit trápení a dostane vás zpátky na nohy!

Bolehlav a podrážděný žaludek dokážou pořádně znepříjemnit klidně celý den. A první den v roce jde strávit příjemněji než doma na gauči. Poradíme vám, jak se opět rychle dostat do formy! Postupujte následovně.

kocovina

 

1. Nezapomínejte na pitný režim!

Čistou vodu byste neměli opomíjet již během večírku. Alkohol tělo dehydratuje a jestliže zapomenete během jeho konzumace na dostatečný přísun vody, koledujete si o nepříjemné bolesti hlavy a taky důvěrně známý „sušák“, který se během spánku dostaví velmi často.

Pokud jste vodu při radovánkách vynechali a kocovina se právě dostavila, i v tomto případě je velmi důležité tělo zásobovat velkým množstvím vody. Častější vylučování způsobí rychlejší odbourávání alkoholu z těla ven.

Náš tip: Rozmíchejte ve vodě jedlou sodu a ihned vypijte. Jedlá soda snižuje překyselení žaludku. Jestli vás zároveň trápí pálení žáhy, doporučujeme právě tento roztok. Na rozbouřený žaludek také výborně působí čerstvé bylinné čaje (mátový, zázvorový, heřmánkový) a mléčné koktejly s ovocem.

sekt

 

2. Pořádně se vyspěte!

Jestli nemusíte, tak z postele určitě nespěchejte! Tělo jste dostatečně vyčerpali a to si zaslouží nyní pořádnou dávku regenerace. Pozor ale také naopak na dlouhé vyspávání! Pokud se „přespíte“, budete se po zbytek dne cítit malátní a slabí.

Náš tip: Nedaří se vám usnout? Může to být způsobeno tím, že vaše tělo má vyšší teplotu než obvykle a potíže působí rovněž zmíněná dehydratace. Jsou-li problémy s usínáním trvalejšího charakteru, je vhodné zjistit příčinu. Trápí vás například bolesti zad? Jednou z příčin může být špatný výběr matrace. Pohltí vás negativní myšlenky? Pak máte nešťastně zažitý předspánkový rituál.

3. S jídlem opatrně!

Vyvarujte se tučným jídlům. Takovým jídlem jste si měli namastit žaludek ještě před mejdanem. Volte raději potraviny, které jsou lehce stravitelné  a obsahují potřebné vitamíny, ideálně s velkým obsahem „céčka“. Vitamin C  účinně pomáhá s rychlejším odbouráváním alkoholu. Najdete ho například v čerstvém ovoci (banán, ananas, pomeranč, kiwi).

Náš  tip: Silný masový vývar je osvědčená klasika, na kterou nedá dopustit mnoho lidí. A my s nimi souhlasíme. Dodáte tělu energii, draslík a další potřebné látky, které vás zbaví pocitu nevolnosti.

Ať už míchaná, sázená či na tvrdo vařená vejce, s kocovinou se poperou v jakékoliv podobě. Aminokyselina cystein je nejúčinnější pro odbourávání alkoholu a jeho největší množství je obsaženo právě ve vejcích. Zároveň zvyšují produkci serotoninu, který vás zbaví nevolnosti.

4. Rozchoďte to!

Tušíme, že trajdání po venku pro někoho může znít drasticky. Ale kdo nezkusí, těžko tomu uvěří. Přemluvte se a vydejte se na procházku. Kyslík rychle odbourá zbytky alkoholu a chůzí navíc produkujete větší množství hormonů štěstí, o které vás alkohol připravil. Tak šup šup na čerstvý chladný vzduch.

Náš tip:  Nedonutíte se jít na procházku? V tom případě si pořadně vyvětrejte, nadýchejte se čerstvého vzduchu a „dopřejte“ si ledovou sprchu, která vám pořádně rozproudí krev.

Jak se zbavit novoroční kocoviny?|DrSleep.cz

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Novinky-Zprávy.cz   

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz