Barvy a interiér pro rok 2017

Postupně se od tradičních barev v interiéru upustí a o slovo se přihlásí matka příroda. V roce 2017 budou interiéru vládnout přírodní barvy a prvky. Odvážnější se mohou pustit do výmalby bytu a zahalit stěny či větší kusy nábytku do zelené, temně modré, šedivé, ale i pastelově růžové. Neméně oslnivou bude i žlutá, která rozzáří místnost.

Zapomínat nesmíme ani na zemité tóny, dřevo a beton. Jednoznačně bude převládat dřevodekor a imitace betonu. Moderní budou i dlažby v  imitaci ocelových nebo zkorodovaných desek, v platinové či bronzové barvě. I nadále se budou těšit oblibě známky opotřebení, broušení, škrábance a koroze.

Stěny v pohybu díky 3D efektu

Plastické povrchy, reliéfní, trojrozměrné a geometrické tvary dodají každému interiéru punc originality. Ovšem ne každý je mistr a ovládá malířské práce. Buď tuto část přenechejte odborníkům, nebo využijte možnosti tapet. Frčet budou i velké formáty s obrazovými dekory, ať už přírodního či abstraktního typu.

in-in-cz_ekomplex_01

Jestliže milujete retro, pak uvítáte zajisté parketový vzor. Určitě si ještě vzpomenete na staré domy či taneční sály, kde byly parkety. To však neznamená, že si jimi musíte obložit celý byt, ale jedna stěna výrazná dodá interiéru správný břink.

Teplo domova díky korku

Mimo malování bytů a zahalování stěn do různých barev můžete sáhnout také po méně tradičních materiálech, jako je korek či terakota. Jejich rustikální vzhled oživí ložnici, kuchyni, obývací pokoj, ale i koupelnu. Stejně jako parkety – hlásí i korek svůj návrat na scénu. Jestliže si nejste úplně jistí použitím korku, ale přesto byste jej rádi u sebe v domácnosti aplikovali, zkuste pracovní koutek. Mimo zútulnění prostoru přispěje i jako nástěnka na důležité poznámky.

in-in-cz_ekomplex_02

Retro a vintage nikdy nezevšední

Vlastníte-li dekorace či nábytek, jež si zachoval punc z dob minulých, máte navrch! Trendy pro rok 2017 se ponesou v oblíbeném stylu vintage. Ovšem kombinovat se bude s modernou. Mnohdy stačí využít služeb natěračství a starší předmět barevně doladit se zbytkem interiéru. Podobně jako vintage je na tom i retro nábytek a doplňky. Rozmanitost vdechne prostoru jedinečný nádech pohodlí a teplo domova. Dbejte jen na střízlivost a barevné souznění.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

40plus.cz

Naše-domy.cz