Batohy do města i na hory

Jezdíte často na výlety, na více denní treky nebo máte mnoho sportovních aktivit a potřebujete vybrat správný batoh?

Velmi důležitou a také často zanedbávanou otázkou je, kdo bude batoh vlastně nosit. Školní batohy musí být menší, je jasné, že dítěti nedáte 80 litrový batoh. Stejně tak je potřeba zohlednit, zda bude batoh nosit žena nebo muž. Dělíme je na pánské, dětské a dámské batohy.

Pánské batohy mají nejdelší a nejširší nosný zádový systém, dámské mají užší a kratší zádový systém a ramenní popruhy blíže k sobě. Rovněž mají jinak tvarovaný bederní pás, jinou nosnost i objem.

batohy

Batohy do města, na sport nebo na turistiku

Batoh na běžné nošení – má větší množství kapes, na zádový nosný systém není kladen téměř žádný důraz. Nechybí kapsa na notebook, vývody na sluchátka, vnitřní organizátor, kapsa na doklady a reflexní prvky.
Turistický batoh – turistické batohy musí být vybaveny kvalitním zádovým systémem, který zajistí vyšší nosnost batohu a také větší stabilitu i při náročnějších podmínkách. Podle míry náročnosti vybírejte batoh o objemu 15 – 80 litrů.

Cyklistický batoh – má propracovaný zádový systém, důraz je kladen na cirkulaci vzduchu, pevné uchycení na těle a speciální doplňky jako kapsa na doklady, síťku na přilbu, poutko na láhev s vodou, apod.

Běžecký batoh – Pánské i dámské běžecké  batohy musí být malé a lehké, perfektně sedící na zádech. Mělo by se do nich vlézt tričko, větrovka menší svačina, láhev na vodu a nesmí na něm chybět reflexní prvky.

Pro každodenní aktivity stačí batoh o objemu 15 litrů. Na náročné akce jako je skialpinismus volte batohy s objemem 30 – 45 litrů. Po batozích s objemem 60 a více litrů by měli sáhnout ti, kdo vyrážejí na vodu nebo na týden pod stan či na delší dobu do přírody.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

Naše-domy.cz

Krásné-bydlení.cz