Lázně Luhačovice získaly cenu za nejlepší evropskou inovaci v oblasti léčby dětí

 

Lázně Luhačovice, a. s., získaly od Evropského svazu lázní za nový moderní balneoprovoz s přírodními uhličitými koupelemi koncipovaný jako vodní svět s hvězdným nebem pro dětské pacienty prestižní ocenění. Na konci května byl nový luhačovický balneoprovoz ve francouzských lázních Vichy oceněn v soutěži ESPA Innovation Awards 2016 za nejlepší evropskou inovaci v oblasti léčebného lázeňství. Lázně Luhačovice získaly toto ocenění jako vůbec první společnost v České republice. Díky novému balneoprovozu v objektu dětské léčebny Miramonti se stává léčba v podobě uhličitých koupelí pro dětské pacienty příjemnější a zábavnější, protože děti jsou vtaženy do úžasného barevného vodního světa. Další inovací je i přivedení minerální vody k pitné kúře přímo do areálu dětské léčebny. O novinkách informoval generální ředitel Lázní Luhačovice, a. s., MUDr. Eduard Bláha.

balneo

Lázně Luhačovice mají nové balneo

,,Základní myšlenkou je, aby děti během koupele v uhličité vodě zůstaly v klidu a tělo se mohlo pokrýt bublinkami oxidu uhličitého, který se vstřebává kůží a zlepšuje se tak její prokrvení. Koupel, která má příznivý vliv na srdeční a cévní systém a tím i na celý organismus, je tak mnohem efektivnější. Dítě je při vstupu do balneoprovozu uhličitých koupelí vtaženo do „jiného světa“ a jeho pozornost je soustředěna na příjemné vjemy, které ho přirozeně zajímají. Omezuje se tak jeho pohyb ve vaně na minimum a mnohem lépe během procedury spolupracuje. Balneoprovoz byl proto navržen jako vodní svět s hvězdným nebem. Vstupní chodba evokuje mořské pobřeží s majákem a vstupy do jednotlivých kabinek potom vstup na palubu lodě. Vlastní vany jsou v podobě loděk na mořské hladině a vedle nich pomáhají odvádět pozornost dětí umělé rybičky ve skleněných válcích s probublávající vodou. Naproti vanám jsou televizory, ve kterých děti mohou sledovat pohádky nebo jejich oblíbené pořady. Podlahovina v kabinkách byla zvolena jako paluba – kajuta lodi – v dezénu dřeva. Součástí vnitřního vybavení jsou i dvě svítící želvy a soubor hraček.

ESPA Innovation Awards

Lázně Luhačovice

Dokonalou iluzi „jiného světa“ dokreslují stovky hvězd v podobě mikrožárovek umístěných přímo nad vanami, v čekárně a na chodbě. V přízemí jsou instalovány celkem 4 tradiční nerezové vany a 8 odpočinkových kabinek. Jedná se o nejmodernější prototypy van vyrobených na míru. Unikátní ohřev dvouplášťových van pomocí páry i napouštění vody do dvou hladin podle vzrůstu dítěte je automatické. Výška hladiny je snímána ultrazvukovými senzory ve stropě. Vše je řízeno vysoce sofistikovaným systémem, který ulehčuje práci pracovníkům obsluhujícím vanu a zároveň zajišťuje bezpečnost poskytování procedury. Součástí van je také designově řešené odsávání CO2, který uniká z hladiny u minerální vody a mohl by dětem při vdechnutí způsobit zdravotní problémy. V celém technologicky propracovaném systému se podařilo skloubit funkčnost i moderní design a potvrzuje se, že klasické koupele v uhličité vodě mohou být poskytovány v nové podobě a navíc s větším efektem. Náklady na realizaci balneoprovozu dosáhly 15 mil. Kč,“ řekl E. Bláha.

Další informace jsou na webových stránkách www.LazneLuhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz