Karlštejnské mámení

Karlštejn, to není jen středověký hrad, ale rovněž stejnojmenná obec, která je umístěna v nádherné přírodě řeky Berounky. A to je to největší lákadlo, které do míst, kde se psaly české a evropské dějiny láká nespočet turistů a návštěvníků. Jedním slovem, je zde krásně!

Máte-li ještě šanci uvolnit se na pár dní z práce nebo vyšetříte nějaký víkend na výlet na Karlštejn, nebudete zklamáni. Čeká tu na vás plno zážitků, pro které jeden den nestačí. Ubytování v penzionu Karlštejn nabídne potřebné zázemí všem, kteří chtějí poznávat okolí a nečekají zbytečný luxus.

Penzion pro rodiny s dětmi

Střechu nad hlavou vám poskytne areál bývalého hotelu U Nádraží, který vznikl již v roce 1931 a byl v roce 2019 komplexně zrekonstruován. V Penzionu Karlštejn se v současné době nachází deset stylově a komfortně zařízených pokojů, vhodných i pro rodiny s dětmi. Parkovat můžete přímo u penzionu zdarma.

Součástí ubytování je i stylová restaurace, která se specializuje na českou kuchyni a nabízí i několik druh točeného piva. V letních měsících je k dispozici letní terasa. Po dni plném turistiky a výborné večeře složíte hlavu v dvou- a třílůžkových pokojích, s možností využít k přespání i rodinný pokoj nebo apartmán s kuchyňkou. Útulné pokoje je možné jednoduše zarezervovat online.

Kam se podívat?

Abyste se na Karlštejně nenudili, je vhodné si naplánovat trasu míst, na která se budete chtít podívat. Z našeho pohledu byste neměli minout zoopark Karlštejn, kde žije spousta exotických zvířat, od velbloudů jednohrbých po bizona, lamy, zebry, oslíky a shetlandské koníky. Dominantou Zooparku jsou ale lvi a párek bílých tygrů.

Další skvost, který na Karlštejně stojí rozhodně za vidění, jsou lomy Velká a Malá Amerika. Soustavu jámových vápencových lomů, které jsou propojené podzemními štolami. Na objednávku je možná prohlídka podzemních štol těchto lomů i s výkladem. Dozvíte se informace o historii těžby a vzniku lomů, také něco více o geologii oblasti. Okna štol nabízí unikátní pohled do samotných lomů.