Jižní Morava je krásnou oblastí, kde můžete zažít příjemnou a klidnou dovolenou

Morava je rozmanitá, rozlehlá a krásná. Nabízí opravdu mnoho míst k poznání a navštívení. Ať už to jsou přírodní či památková místa, na jižní Moravě se nikdy nudit nebudete. Místo je známé především Pálavou, dobrým a kvalitním vínem, sluncem a klidem pramenícím z místních lidí. To ovšem není vše. Například takový Moravský kras nabízí jeskyně, propasti a mnoho jiného. Nehledě na nespočet hradů, zámků, zřícenin a jiných zajímavostí. Ubytování na jižní Moravě je také pestré a lze vybrat přesně podle vašich představ.  

Několik tipů pro romantiky

Nejen pro romantiky, ale i pro rodiny s dětmi bude těchto pár návrhů vhodných. Například skvostný zámek v Lednici stojí za navštívení. Jakmile jej uvidíte, uvěříte, že byl právem zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Po prohlídce zámku můžete projít rozlehlé a skvostné zahrady kolem něj. Dokonce ani nemusíte na zámek, protože než projdete celý areál a dostanete se až na Minaret – taky chvíli potrvá. Můžete plout na loďkách, zkoumat místní zvěř a jednoduše si užívat klidu.

Na Svatý kopeček – Nedaleko Brna leží nad Mikulovem takzvaný Svatý kopeček – poutní místo s překrásným výhledem. Cesta je zde příkrá a rozhodně není vhodná pro kočárky či dětská odrážedla. Jakmile vystoupáte na kopec, užijete si překrásný výhled a chráněné druhy květin.

Na Lysou horu – Určitě jste již západ slunce několikrát viděli. Romantici rozhodně, ale co takový východ slunce a ještě k tomu na hoře? Pokud jste srdcem romantici a dobrodruzi, zkuste to také. Hora nabízí opravdu nádhernou podívanou. Navíc tyto zážitky mohou posílit váš vztah a posunout jej kupředu. Kam se vydat s dětmi?

Kam se vydat s dětmi?

Na spirálovou rozhlednu do Kobylí. Unikátní rozhledna, na kterou mohou vyjet kočárky, odrážedla, vozíčkáři a dokonce ji mohou navštívit i lidé, kteří se bojí výšek. Rozhledna se tyčí necelých deset metrů nad zemí, ale přesto nabídne překrásné výhledy na okolí. Dalším místem je přehrada v Brně. Plujte parníkem, vykoupejte se zde či si užijte jiné aktivity nebo si připravte piknik. Nebo do Merlinova dětského světa? Tam se dětem rozhodně zalíbí.