Jarní prázdniny? U moře a letecky přímo z Prahy!

Užít si volno s dětmi a načerpat síly na další boj se zimním počasím i aktuální vlnou koronavirového omikronu? Jarní prázdniny jsou jako stvořené pro cesty do zahraničí k moři, kde panují příjemné teploty umožňující koupání nebo procházky po pobřeží. Zimní letový řád nabízí blízké i exotické destinace, přímými lety z Prahy lze letět do Egypta, na Kanárské ostrovy i na Blízký východ, stačí zabalit kufry a koupit letenky!

Během několika hodin u moře v Egyptě

Dlouhotrvající restrikce v cestovním ruchu sice ztěžují cestování, ale není proto nutné zůstávat doma. Pohodlné parkování na letišti v Praze nadto umožňuje odevzdat vůz a zamířit přímo k odbavovací přepážce. Během několika málo hodin letu si děti mohou užívat sluníčka a vodních radovánek v Egyptě, který láká na koupání, slunění, a především objevování podmořského světa Rudého moře. Aktuálně se létá do Hurghady i do moderního letoviska Marsa Alam, které získává v posledních letech na oblibě.

Jistota v podobě Kanárů

Kanárské ostrovy patří mezi stálou zimní nabídku pro všechny, kteří touží po stabilním počasí s teplotami okolo 20-22 °C a po španělské gastronomii. Kromě oblíbené Gran Canarie jsou v nabídce také další ostrovy, jako jsou Tenerife, Fuerteventura nebo Lanzarote. Pohostinné ostrovy nabízejí relax u moře, ale také výlety do hor nebo možnost objevování národních parků. Děti budou jistě nadšené z kabinové lanovky na nejvyšší horu Španělska Pico de Teide na Tenerife nebo z návštěvy delfinária v parku Palmitos na ostrově Gran Canaria.

Dubaj láká na rekordy

Nejvyšší budova světa Burdž Chalífa, největší „obrazový rám“, nejrozsáhlejší sezónní pouť Dubai Global Village nebo umělé souostroví Palm Jumeirah, to jsou některá „nej“ lákadla Dubaje, která musí každá cestovatelská rodina s dětmi určitě navštívit. A stačí opravdu málo, ceník parkování na letišti v Praze je příznivý obdobně jako ceny letenek pro období jarních prázdnin. Luxusní hotely jsou nadto zcela bezpečné z pohledu nákazy koronavirem, a země v současné chvíli spadá dokonce do zelené kategorie pro cestování bez jakýchkoli omezení při návratu.