Hledáte místo, kde vás zaplatí za vaše dovednosti v Pak se podívejte po práci v Brně!

Možná vás to překvapí, ale nejen Praha je místem, kde pracovníci v rámci IT narazí na naprostý platový strop, který je naše republika schopna poskytnout. Naopak v Brně se můžete dokonce v mnohých pracovních nabídkách potkat s ještě lepšími podmínkami a ohodnocením, než je tomu v Praze.

Zajímavá práce v Brně pro informatiky ze všech specializací, je tak vysoce dostupná. Je tady sice stejně vysoká konkurence, jako je tomu v hlavním městě, ale i tak je tady velký počet společností, které neustále specialisty v informačních technologiích hledají.

Pro seniory až dvě stě tisíc korun

Zní to až neuvěřitelně, ale je to pravda. Nabídky práce Brno taková čísla většinou neobsahují už jenom kvůli tomu, že se nevyhledávají senior, ale junior zaměstnanci. Jak se to vůbec rozděluje? Do společnosti většinou můžete přijít s rozdílnými zkušenostmi.

Ale až v moment, kdy pracujete pro konkrétní firmu se vám v rámci junior a senior hodnocení, počítají roky. V průměru trvá tři roky, než se dostane zaměstnanec na senior účastníka. To znamená, že dostává větší kompetence, větší ohodnocení, ale také pochopitelně i větší zodpovědnost a povinnosti.

IT hlásí hlavně nedostatek analytiků

V informačních technologiích je specifické to, že nenajdete odborníka na všechny okruhy, v nichž se informatici pohybují. Pro běh společnosti, je tak potřeba celá řada odborníků s různou specializací. Pracovní místa Brno nabízí v mnoha společnostech především pro analytiky z oboru IT. Jedná se o pracovníky, kteří jsou zodpovědní za kompletní funkčnost a návrh aplikací. Musí tak umět pohlédnout na aplikaci nejen z pohledu programátora, ale také klienta či budoucího uživatele. Analytické myšlení je kvalitně finančně ohodnocené, ale zároveň je i složitou a dlouhodobou dovedností.