Darování plazmy vám přinese nejen dobrý pocit, ale i finanční odměnu

Pokud uvažujete o tom, že si najdete alespoň nějakou příležitostnou brigádu, která by vám měsíčně přinesla finanční „injekci“, vězte, že i darováním krevní plazmy vám finančně pomůže. A není to rozhodně málo. Pravidelným darováním můžete ročně získat až 18 200 Kč. Můžete tak zaplatit pár záloh za elektřinu, kroužky dětem nebo jet na dovolenou.

Kde můžete darovat krevní plazmu

Existuje poměrně dost odběrných míst po celé České republice, kde můžete darovat krevní plazmu. Je tomu tak i v případě darování plazmy Praha. Působí tady společnost, Europlasma, která má dvě darovací centra, v nichž vám po úspěšném odběru vyplatí finanční náhradu a dají na výběr z řady benefitů pro dárce. Dárcovské centrum je na Praze Chodov a Praze Černý Most.

Jak probíhá odběr krevní plazmy?

V první řadě musíte být draví. Je nutné dodržovat dostatečný pitný režim, jíst dostatek jídla a kvalitně spát. Plazma je od dárců získávána z plné krve v plazmaferetickém přístroji. Pevné součásti krve, jako červené a bílé krvinky i krevní destičky, se vrací při odběru zpět dárci. Celý proces trvá v dárcovském centru asi 45 minut.

Finanční odměna za darování

Určitě vás zajímá při darování plazmy odměna, která vám bude za odběr náležet. Pokud je plazma úspěšně odebrána, za odběr vám náleží odměna 700 Kč. K vyplacení této finanční náhrady dochází po odchodu ze sálu na příjem, kde také kromě finanční náhrady odstane dárce malé občerstvení.

Šetrná energie pro naše zdraví

Pokud vám jde i o zdraví planety, s nímž jde ruku v ruce to naše zdraví, můžete se začít zajímat o to, kdo je spolehlivý dodavatel zelené energie. Jde o zelenou elektřinu, která je vyráběna jen z obnovitelných zdrojů, které nepoškozují životní prostředí. V epet.cz to umí.

Darujte plazmu a přejděte na zelenou elektřinu. Nebudete litovat.