Nejjednodušší cesta k horolezectví

Vzrušuje vás představa, pustit se krůček po krůčku stěnou vzhůru? Chcete okusit adrenalin, který přináší horolezectví. Nevíte, jak začít? Pak umělá horolezecká stěna je přesně to, co byste si měli dopřát. Umělé stěny jsou ideálním místem pro trénink skalního lezení, nabízejí možnost rozvíjet specifické svalové partie a jsou výhodné pro výcvik lezeckých technik a nácvik jištění. Umělá horolezecká stěna je zkrátka skvělá záležitost pro všechny, kteří chtějí být s lezením v každodenním kontaktu.

Umělé lezecké stěny

Lezecké cesty můžete najít jak pod širým nebem, tak i ve sportovních halách či tělocvičnách, kde můžete pohodlně trénovat bez ohledu na počasí, a to v každou denní nebo i noční dobu. Stěny jsou obvykle tvořeny deskami s montážními otvory, jež umožňují variabilní uchycení chytů a stupů. Desky často svým povrchem simulují skálu. Lezecké stěny nabízejí mnoho variant cest různých obtížností, včetně převisů. Několik metrů od sebe tak najdete jednoduchou cestu pro začátečníky, ale i cesty, které slouží k tvrdému tréninku pokročilých lezců. Moderní lezecké cesty dokonale napodobují přírodní skály, a to i včetně spár, děr či boulí. Některé stěny jsou určeny i pro lezení bez jistícího lana a ke zmírnění případného pádu slouží speciální žíněnky. Lezení na umělé stěně je stále  populárnější a postupně se z něho stala oblíbená sportovní disciplína. Profesionální i amatérské soutěže se dnes pořádají po celém světě.

lezení na umělé stěně

Jaké potřebujete na umělou stěnu vybavení

Bezpečnost především. Většina lezeckých stěn, zvláště pak v halách, nabízí dospělým i dětem vedle zkušeného instruktora i možnost zapůjčení základního vybavení. Ale znáte to, abyste měli skutečně skvělý zážitek z lezení, je ideální spoléhat se jen a jen na sebe. Mám zde pro vás několik tipů. Přilba Climing Technology Galaxy vám zajistí maximální ochranu hlavy. Je z ABS materiálu, ergonomická a výborně odvádí tělesnou vlhkost. Čtyři klipy na helmě umožňují instalaci čelovky. Další součástí základní výbavy je úvazek. Ideální jsou lehké úvazky s prodyšnou rychleschnoucí podšívkou ze síťoviny a možností nastavit velikost sedáku v pase. Do třetice kvalitního lezení, je ideální vlastnit i svoji obuv. K oblíbeným a v praxi odzkoušeným patří lezečky Ocún Creast LU, které jsou celé pogumovány, včetně špičky.

Pusťte se stěnou vzhůru a vyberte si kvalitní horolezecké potřeby na worksafety.cz

Zde naleznete i veškeré horolezecké a outdoorové vybavení pro vaše děti.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

e-Žena.cz

MetSo.cz

40plus.cz