Zařizujeme koupelnu pro seniora

Plánujete zařizovat koupelnu pro seniora, ale vůbec netušíte, na co se při výběru zaměřit a rozhodně nechcete při nákupu udělat chybu? V dnešním článku se dozvíte, jaké předměty do koupelny zakoupit tak, aby byly bezpečné, praktické a zejména účelné. 

Sprchový kout nebo vana

Ve vaně se sice velmi dobře relaxuje, ale z hlediska bezpečnosti je rozhodně lepší sprchový kout. Vana může pro seniory představovat překážku, kdežto sprchové kouty můžete zakoupit dokonce i bezbariérové bez jakékoliv spodní lišty a to u vany rozhodně nelze. Díky bezbariérovému vstupu můžete do sprchového koutu dokonce zajet i s invalidním vozíkem pokud to jeho rozměry dovolují. 

Snadná údržba

Pro snadný a rychlý úklid je vhodné vybírat takové výrobky, které mají i speciální úpravu povrchu. Díky speciální povrchové úpravě se na povrchu například keramického umyvadla nebudou držet nečistoty. 

Výška toalety

S vyšším věkem se může stát zvedání z toalety obtížnějším, a proto je vhodné pro seniora volit vyšší WC. Taková toaleta by měla být vysoká alespoň 46 cm. K toaletě je ideální zvolit i sedátko se zpomaleným sklápěním. 

Madla, podložky a bezpečnost především

Usnadněte seniorovi pohyb po koupelně co nejvíce a doplňte například sprchový kout madlem s protiskluzovou úpravou. Madlo můžete instalovat i vedle toalety pro snadnější zvedání. Další variantou je sedátko, které má integrované madla. I toto sedátko může být pro seniora pomocí a zejména velkou výhodou.

Před sprchový kout je vhodné položit podložku pro větší bezpečnost při odcházení ze sprchového koutu. 

Bezpečí v koupelně je důležité a ocení jej zejména právě senioři a osoby se zhoršenou pohyblivostí.