Váháte, jakou vybrat podlahovou krytinu? S šedou vinylovou podlahou nešlápnete vedle

Plánujete rekonstrukci nebo stavíte nový dům a nevíte si rady s podlahou? Chcete-li, aby váš interiér působil nadčasovým a stylovým dojmem, zvolte šedou vinylovou podlahu. Šedá barva se hojně využívá ve skandinávských interiérech a lze ji kombinovat s jakoukoli další barvou. Při volbě nábytku tedy můžete propustit uzdu vaší fantazii.

Nemusíte se bát skvrn ani poškrábání

Vinylových podlah v šedých odstínech dnes najdete nespočet a jsou odolnější než třeba dřevo. Tyto plovoucí podlahy se tak skvěle hodí i do domácností, kde jsou malé děti nebo domácí mazlíčci. Rozlitá přesnídávka ani psí drápky nezanechají na vinylové podlaze žádné stopy.

Dalším důvodem, proč do interiéru zařadit šedou barvu, je její příznivý vliv na naši schopnost přemýšlet a soustředit se. Je tedy skvělou volbou třeba do pracovny. Využití však najde i v ložnici, obývacím pokoji nebo třeba předsíni.

Klidně i do koupelny či kuchyně

Nebojte se využít vinylovou podlahu ani do koupelny či kuchyně. Už odzvonilo dobám, kdy v těchto místnostech musely být jedině dlaždice. S vinylovou podlahou Arbiton si snadno zařídíte kuchyňskou podlahu ve stejném stylu jako v obývacím pokoji. Nemusíte se přitom bát, že byste si ji zničili při vaření, nabízí totiž vysokou odolnost vůči vlhkosti i nárazu.

Ani v koupelně není problém využít plovoucí podlahu. Vinylová podlaha s minerálním jádrem odolá opotřebení stejně jako dlaždice a zároveň nabízí nadčasový vzhled. Lze ji použít i v kombinaci s podlahovým vytápěním, které je zejména v koupelnách velice oblíbené. 

Skvělé řešení pro industriální design

Šedá barva je jasným prvkem industriálního stylu. Nechcete-li studenou betonovou podlahu, můžete využít vinylové podlahy s imitací betonu. Ty se skvěle hodí jak na zem, tak i na zeď.

Šedou vinylovou krytinou lze oživit zeď hned v několika místnostech. Například si z ní můžete udělat čelo postele nebo třeba obložit jednu zeď obývacího pokoje. Fantazii se meze nekladou. Samozřejmostí je možnost obkladu zdi v koupelně nebo kuchyni.

Vše navíc snadno sami nainstalujete. Vinylové podlahy Arbiton využívají jednoduchý systém click vinylu. Jednotlivé desky do sebe stačí pouze zacvaknout a vše vám bude krásně držet. Výrobce na ně navíc poskytuje až dvacetiletou záruku.