Španělská vína do Vaší restaurace

Otevíráte novou restauraci a rádi byste v nápojovém lístku nabídli také kvalitní španělská vína? Objednat je můžete prostřednictvím internetové prodejny společnosti BMC Brno. Vína špičkové kvality můžete vybírat zde www.bmcbrno.cz/spanelska-vina.

Najděte si oblíbenou delikatesu mezi španělskými potravinami

Společnost BMC Brno se však nezaměřuje pouze na prodej vín, ale za skvělou cenu také španělské delikatesy. Pochutnat si můžete na paštikách, džemech, nakládané zelenině, luxusních sladkostech turrón i vynikajících mandlích. Vynechat byste neměli ani mořské speciality. Mlsné jazýčky se budou sbíhat po chobotnicích, slávkách, kalamárech či ančovičkách. Mezi španělskými potravinamise vyjímají olivy, olivové oleje i konzervované ovoce a zelenina.

Co jste možná netušili o španělských vínech

Při nalévání vína hostům můžete nabídnout také krátké povídání o tom, v čem tkví rozdíl mezi českými a španělským víny. Zatímco v České republice se vína rozlišují podle cukernatosti na vína jakostní a vína přívlastková, ve Španělsku toto rozlišení není potřeba, neboť prakticky všechny španělské odrůdy dosahují vysoké cukernatosti. Dalším rozdílem je stupnice kvality oznamující dobu a podmínky zrání. Díky dobrým klimatickým podmínkám a teplému podnebí jsou Španělé především vynikajícími pěstiteli červených vín. Vína se ve Španělsku dle doby zrání rozlišují na Joven, Cosecha, Crianza, Reserva a Gran Reserva. Nejkvalitnější vína nesou označení Gran Reserva. Jejich kvalita je dána především tím, že zrají dva roky v barikových sudech a rok až tři v lahvích. Kromě znamenitých červených vín od věhlasných španělských vinařů lze z e-shopu BMC Brno objednat kvalitní bílá vína, šumivá vína typu Cava, sangrie a speciální sladká vína.