Propojte kulinářský um s moderní technologií

Kuchyňský robot je ideálním pomocníkem v každé kuchyni. Snadno se ovládá a v mnoha ohledech usnadňuje přípravu oblíbených jídel, pokrmů, dezertů, dortů a nápojů. Dnešní nabídka trhu je obrovská. Roboty se odlišují ve svých parametrech a funkcích, které poskytují. Vybrat ideálního parťáka, se kterým se stanete jedničkou v kuchyni není snadné. Zhodnoťme je z hlediska jejich parametrů.

Buďte jedničkou v kuchyni

Pokud zvažujete koupi kuchyňského robota, odpovězte si na otázku, které funkce budete skutečně potřebovat a využívat. U moderních kuchyňských pomocníků, kteří jsou dnes běžně na trhu je samozřejmostí míchání, hnětení těst, sekání, strouhání včetně vaření a celé řady dalších funkcí, které hravě vykonají za vás. Získáte neocenitelného parťáka, svou pravou ruku v kuchyni. Platí, že čím více funkcí přístroj nabízí, tím vyšší je i jeho pořizovací cena. Multifunkční roboty nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Proto je vhodné vybrat takový kuchyňský robot, který bude vyhovovat právě vašim potřebám, a nejen zabírat místo v kuchyni nebo poskytovat funkce, které nikdy nevyužijete.

Fakta a parametry výběru

V prvé řadě je třeba zvážit, jak často bude kuchyňský robot využíván. Budete více šlehat, míchat, hníst těsto nebo využívat mletí, mixování, odšťavňování, krouhání a strouhání? Jednou z nesporných výhod je jejich multifunkčnost. Rovněž byste měli zvolit dispoziční prostor v kuchyni a určit, zda bude setrvávat na jednom místě a stane se tak designovým doplňkem, či nikoli. Pokud s tělem robota budete nuceni manipulovat, může to být vzhledem k jeho hmotnosti i namáhavé a nekomfortní. Obecně platí, že čím větší bude jeho hmotnost, tím bude stabilnější. Dalšími zásadními parametry rozhodujícími při výběru jsou objem pracovní nádoby a nástavce obsažené v daném setu. Mnohdy oceníte možnost volby optimální rychlosti, díky níž dosáhnete přesnějších výsledků. V neposlední řadě se zaměřte na materiál, ze kterého jsou jednotlivá příslušenství a hnětací mísy vyrobeny. Celokovový hnětač, či nerezová mísa bude mnohem odolnější než v plastové provedení. Čím větší je příkon výrobku, tím bude vaše nové domácí zařízení výkonnější. V dnešní době není ničím výjimečná funkce přípravy domácích těstovin, kterou řada z nich také umožňuje. Zařízení jsou nabízena v sadě s různými nástavci, mnohé jde dokoupit samostatně a rozšířit tak funkce, které by plně splňovaly vaše představy. Kuchyňský robot je skvělým pomocníkem, kterého si prostě na první dobrou zamilujete.