Prodej obrazu vedl k bohatsví

Prodej obrazů slouží hlavně k tomu, abyste se galantně zbavili díla, kterému umělec věnoval nějaký kus života. Ať už jste získali obraz od svých prarodičů, rodičů,… nabytím z dědického řízení nebo i tříděním věcí na půdě – vyhodit jej jen tak do kontejneru není ten nejlepší nápad.

Prodej obrazu vedl k bohatsví

Existuje příběh, který zní jako pohádka – ale je skutečný. Hlavním hrdinou následujících vět se stal pán, který se dostal do velmi tíživé finanční situace. Nazývejme ho třeba pan J. Při jednání o prodeji jeho stávajícího domu s realitním makléřem se poptával po někom, kdo se specializuje na výkup obrazů. Pan J na půdě svého domu našel pět zabalených obrazů. Při odhadu jejich cenu bylo odhaleno obrovské tajemství. Dva z nich byly vyhodnoceny jako velmi cenné umělecké dílo a byly prodány za poměrně vysokou cenu. Tento krok zachránil jejich dům. Výkup obrazů tedy nemusí být záležitostí, která by se vám nikdy nemohla přihodit.

Jak postupovat při prodeji obrazů

Jako prvotní krok při prodeji by bylo nejvhodnější zjistit cenu obrazu. Nechce si udělat odhad obrazu zdarma z pohodlí vašeho domova. Stačí pořídit kvalitní fotografii obrazu a zaslat ji do Galerie Kodl. Jedná se o rodinnou aukční, prodejní a výstavní síň v Praze. Pomohou vám s odhadem a domluví se s vámi na nejlepší cestě, jak předmět prodat. Při prodeji se nejedná pouze o obrazy. Pokud jste vlastníkem kreseb, plastik, soch,… obraťte se na některé ze starožitnictví, které je osvědčené.

Galerie Praha

Prodej obrazů probíhá, například nám nejvíce známe, v Galerii Praha. Tam můžete vyrazit jak za výkupem, tak i za prohlídkou prodávaných děl. Tip – pokud se rozhodnete galerii navštívit – nenechte si ujít výstavu na Velký pátek a Velikonoční pondělí.

Galerie Kodl

Národní  7,Praha 1,110 00

tel: +420 251 512 728

e-mail: galerie@galeriekodl.cz

web:  www.galeriekodl.cz