Prodej firmy: Předejte svou rodinnou firmu spolehlivému nástupci

Jestliže se vám během let podařilo vybudovat firmu rodinného charakteru, ovšem nemáte nikoho, kdo by se nadále ujmul vedení, nabízí se prodej firmy. Můžete tak najít investora, který se postará o úspěšnou budoucnost firmy.

Rozjetý podnik

Prodej zavedené firmy představuje ideální způsob, jak zachovat úspěšné podnikání i přesto, že nemáte nikoho, kdo by s firmou pokračoval. Prodej firmy za pomoci profesionálů umožňuje rychle a relativně snadno najít vhodného zájemce, který vaši firmu převezme do zkušených rukou. Můžete se tak spolehnout, že bude zajištěna budoucnost podniku i jeho zaměstnanců podle vašich představ. Díky široké databázi zájemců můžete vybírat z různých investorů. Každý z nich přitom vyhoví vašim kritériím a pravidlům, které je třeba pro prodej firem nastavit.

Nalezení investora

Pravděpodobně máte určitou představu, jak by investor, který vaši společnost koupí, měl vypadat. Ovšem věřte, že na trhu je spousta lidí, kteří mají zkušenosti a chuť převzít zrovna vaši firmu. Ve spolupráci s profesionály na prodej celé firmy či případně prodej podílu ve firmě můžete společně najít perfektního zájemce. Pomohou vám najít toho nejlepšího investora, ačkoliv třeba na první pohled nebude zcela podle vašich představ. Ve výsledku však získáte to nejlepší možné řešení.

Rychlý proces

Vzhledem k tomu, že nemusíte řídit celý prodej sami, může celý proces probíhat rychleji. Odborníci jsou totiž připraveni již během pár týdnů najít toho pravého investora. Pak už stačí jen společná domluva, uzavření smlouvy a transakce s vybraným investorem. Získáte mnoho výhod, pokud využijete služeb odborného poradce. Vyhnete se složitým formalitám a máte jistotu, že jsou zajištěny veškeré detaily.

Prodej firmy se může protáhnout, hledání ideálního zájemce není zrovna hračka. S profesionální pomocí však vše půjde hladce.