Proč si sjednat cestovní pojištění do zahraničí?

Váháte nad tím, zda si sjednat cestovní pojištění do zahraničí, když jedete „jen“ po Evropě a máte u sebe průkaz pojištěnce? Záleží především na tom, do jaké destinace máte namířeno a také, za jakým účelem tam jedete. Cestovní pojištění vám v každém případě umí ušetřit řadu nepříjemných starostí.  Poradí si s jazykovou bariérou, spoluúčastí za ošetření a dalšími problémy.

Co s cestovním pojištěním do zahraničí získáte?

  • Asistenční službu – pomůže vám zajistit neodkladnou zdravotní péči 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Asistent s vámi komunikuje v rodném jazyce, pomůže vám vyřešit problém.
  • Spoluúčast za léky a lékařskou péči – z cestovního pojištění si hradíte také spoluúčast.
  • Úhradu nákladů na dopravu a ubytování osoby, která vás doprovází – z cestovního pojištění jsou hrazeny náklady na transport spolucestujícího zpět do vlasti, případně repatriaci ostatků.
  • Připojištění – je možné si připojistit pojištění odpovědnosti za škody, zavazadla, stornopoplatky u zájezdů, zcizení či poškození zavazadel a opomenout nelze ani úrazové pojištění, zejména pokud chcete provozovat adrenalinové sporty.

in-in-cz_online_ergo_cz_01

Cena cestovního pojištění není nijak vysoká, v porovnání s poplatky, které vás čekají v případě úrazu v zahraničí. Cestovní pojištění se rozhodně vyplatí mít uzavřené, už jen z důvodu, že zákon schválnosti funguje spolehlivě. V případě, že se s někým srazíte na sjezdovce a dojde ke zranění, je cestovní pojištění výbornou pojistkou. Pojišťovna požadované plnění zaplatí za vás a to až do výše pojistného limitu, který máte uzavřený ve smlouvě.

in-in-cz_online_ergo_cz_02
Než si uzavřete první pojistku, která se vám namane, vyplatí se srovnání tarifů cestovního pojištění. Můžete na pojistném ušetřit stovky korun. Některé pojišťovny navíc nabízejí nejrůznější bonusy za online sjednání pojistky. Srovnávání je naprosto nezávazné a zdarma.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz