Pracovní židli nikdy nevybírejte jen pouze podle ceny. Toto hledisko může znamenat i tu nejhorší variantu výběru. Zaměřte se vždy na výrobce, značku, funkce nastavení kancelářské židle, ale i na design, záruku a třeba servis. Je důležité, jak často budete židli využívat, kde bude pracovní židle stát a jak má vypadat, aby zapadala do designu pracovny, ve které bude umístěna. Cena pracovní židle není hlavním kritériem. Zakoupení pracovní židle není jen tak, nabídka je široká. Od levné židle toho nelze až tak moc očekávat, přesto není pravidlem, že vysoká cena nezaručí požadovanou kvalitu. Známkou kvality může být například délka záruční doby a použitý materiál. Na užitečné informace lze narazit i v diskusích uživatelů na internetu a v recenzích. Levné kancelářské křeslo lze ve vysoké kvalitě získat třeba v akcích a slevách.
Pracovní židle vhodná pro dlouhodobé sezení
Pokud budete na pracovní židli trávit hodně času, vaše záda vám budou velmi vděčná, pokud do své židle dostatečně investujete. Dobrá židle do kanceláře vám musí při dlouhodobém sezení opravdu pomáhat s odlehčením páteři, zejména možností změny pozice sezení. Židle by měla být také vhodně tvarovaná a ještě k tomu vybavená vhodnými nastavovacími mechanismy. Jednak je to nastavitelná výška sedadla, což je dnes často již samozřejmostí. U těch dražších typů pracovních židlí lze nastavit i vhodnou výšku bederní opory, hloubku našeho sezení nebo si třeba nastavovat područky jak do výšky, tak i do stran včetně nastavitelné opěrky hlavy.
Nastavení židle
Výška sedáku by se měla pohybovat v rozmezí 40 – 50 cm tak, abyste měli při sezení své nohy v kolenou ohnuté přímo v tupém úhlu. Úhel opěradla pak má být takový, abyste při vašem opření v mírném záklonu sami dosahovali sklon kolem 5°. Výška vašeho opěradla by pak měla dosahovat až pod lopatky nebo k vašim ramenům. Do kanceláře se příliš nehodí klasické čtyřnohé židle. Vhodnější jsou pracovní židle s kolečky. Kolečka kancelářské židle by měla umět sama brzdit, pak by při vstávání ze židle nemělo docházet k odjetí židle a následně třeba poškození okolního kancelářského nábytku. Kolečka proto vybírejte podle podlahové krytiny ve vaší pracovně. Tvrdá kolečka jsou vhodná zejména pro měkké podlahy, jako je koberec či lino a marmoleum. Měkká kolečka se naopak hodí na tvrdé krytiny, jako je dlažba, dřevo nebo lamino.