Jsou krátkodobé půjčky bezpečné?

Půjčky. Ať už ty bankovní nebo nebankovní, vždy znamenají jediné – zadlužení se. Pro většinu lidí jsou však půjčky běžnou součástí života. A nejen hypotéky a větší úvěry na bydlení, posledním trendem jsou krátkodobé nebankovní půjčky. Jejich částka není nijak vysoká a splatíte je do několika týdnů.

Nebankovní půjčky zažívají obrovský boom

Když srovnáte dřívější situaci s dneškem, uvědomíte si, že nebankovní půjčky, on-line půjčky a krátkodobé půjčky vůbec nebyly tak běžné jako jsou dnes. Za boom nebankovních krátkodobých půjček mohou nebankovní společnosti. Ty jakoby vyplnily díru na trhu, která tam zůstala po bankách. Banky, jak je známo, nepůjčí všem. Půjčku neschválí žadatelům s nízkým příjmem, s vysokým věkem, s dluhem. Kdežto nebankovní společnosti ano. Jejich podmínky půjček jsou mnohem vstřícnější. Nebankovní společnosti nabízejí většinou půjčky krátkodobé se splatností maximálně několik týdnů. Jsou to především on-line půjčky, které lze vyřídit snadno, rychle a anonymně. Nebankovní společnosti dokonce neprotahují žadatele o půjčku skrz registr dlužníků. Suma sumárum jsou krátkodobé nebankovní půjčky dostupné všem. Jsou ale i bezpečné?

Nebankovní půjčky mohou být bezpečné

Půjčky samo o sobě mohou být i bezpečné. Podmínkou je, že se berou s rozumem, není jich hodně a žadatel o půjčku je schopný půjčku řádně splácet. Nebankovní půjčky mají naštěstí jen krátkou dobu splatnosti, a proto se žadatel o půjčku nemusí vázat na dlouhou dobu. To je velká výhoda.  Odpověď na otázku, kdy je dobré si půjčit a kdy naopak nebude přímá. Většinou však platí, že pokud není půjčka častá, nemusí být na škodu. U půjčky je pak nutné přečíst si všechny podmínky splácení a dodržovat je. Naprosto nevhodnou dobu pro půjčku je období, kdy je žadatel už zadlužený a půjčkou chce splatit splátku jiné půjčky. Takhle už se dostává do začarovaného kruhu zadluženosti.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz