Laserová tiskárna a kompatibilní tonery

Vedle inkoustové tiskárny je k dispozici také tiskárna laserová. Laserová tiskárna má celou řadu výhod oproti tiskárně inkoustové. Laserová tiskárna má celou řadu velmi dobrých specifik, která jistě oceníte i vy. Kompatibilní náplně do laserových tiskáren Brother, kompatibilní laserová náplně do tiskáren HP a kompatibilní laserová náplně všeobecně, to všechno, a ještě mnohem více kvalitních součástí právě s laserovou tiskárnou souvisí. Laserová tiskárna má svou vlastní paměť. Využívá ji jako svůj vlastní zdroj pro to, aby následně mohl být výsledek přenesen na papír. Celková paměť laserové tiskárny určí rychlost celého tiskového procesu.

Tisková hlava a to, proč je tak důležitá

Další nedílnou součástí tiskáren jsou tiskové hlavy. Tiskové hlavy u inkoustový tiskáren jdou vodorovným směrem a tím pádem dokážou celkový tisk urychlit a velmi značně ovlivnit. Tiskové hlavy se dají rozdělit do několika kategorií, takže si skutečně vybere každý. Stejně tak jako kompatibilní náplně do inkoustových tiskáren Canon, kompatibilní náplně do tiskáren Epson fly-toner.cz, tak i tiskové hlavy mají významnou roli při přenášení inkoustu na papír. Tiskové hlavy jsou buď součástí tiskárny, dále tiskové hlavy, které se dají snadno vyměnit. Dále také tiskové hlavy, které jsou spojené se zásobníkem trubičkami a v poslední řadě ty, které tisknou pouze jednu barvu.

Trysky a jejich funkce

Už jsme se dozvěděli celou řadu zajímavých věcí o náplních do laserových tiskáren Epson, kompatibilních náplních do tiskáren Canon, kompatibilních náplních do laserových tiskáren Brother a podobně, ale ještě je třeba přesně vědět, co je to tryska a k čemu v tiskárně slouží. Tryska se postará o to, aby se inkoust dostal na papír. Cestou se díky topnému tělísku zahřeje a tlakem je pomocí trysky vstříknut na námi požadovaný papír.