Krásnou karoserii vozu můžete mít pomocí autoplachty

Každý řidič, který si koupí vůz, by jistě chtěl, aby jeho karoserie byla dlouhé roky stejně krásná. To je jistě pochopitelné a lze toho velmi jednoduchým způsobem docílit. Stačí, když si koupíte správnou autoplachtu. Ovšem je potřeba vědět, jakou plachtu pro vůz potřebujete. Kde ji budete používat, a proč ji budete používat.

Výběr správné autoplachty

Ke každému vozu lze zakoupit autovybavení s odlišností. Jednoduše řečeno – ne všechno lze použít na všechna auta. To stejné platí i u autoplachet, které se nejlépe vybírají dle modelu auta. Tímto způsobem ušetříte námahu, ale i čas při výběru. Navíc si budete jisti, že nevyberete špatně a plachta nebude například malá nebo velká. Také bude důležité, abyste ji mohli upevnit a neodlétla vám při prvním fouknutí větru.

K čemu ji budete používat

Ano, k zakrytí vozu, ale tato vlastnost není jediná. Je také důležité si rozmyslet, zda by krycí plachta na auto měla být voděodolná, do exteriéru, či naopak do interiéru, proti krupobití, UV záření. Autoplachet se totiž prodává více druhů. Například taková tenká nylonová, je ideální do garáže například na veterána, aby na něj nesedal prach. Dále lze koupit silnější nylonovou, která poslouží proti odletujícím kamínkům, oděrkám, ale i proti UV záření a námraze nebo nánosu sněhu, který musíte ráno před odjezdem ometat. Plachtu stačí sejmout z auta a odjet.

Dále je možné koupit plachtu s membránou, která chrání okna, ale i karoserii před kroupami. Jak už jistě víte, přikrýt si auto autoplachtou, se bezpochyby vyplatí. Navíc pokud vozem dlouhodobě nejezdíte a nemáte jej v garáži, působení soli v zimním období nedělá karoserii auta dobře. Pokud auto plánujete umístit na delší čas do garáže pod plachtu, nezapomeňte jej nejdříve pořádně umýt a usušit.