Kde se ubytovat v Blansku?

Plánujete služební službu do Brna a rádi byste se ubytovali nedaleko? Ubytování Macocha nabízí ubytování jak pro služební cesty, tak pro rodinné dovolené či prodloužené víkendy. Ubytování Macocha poskytuje ubytování hotelového typu a je schopno vyjít vstříc i těm nejnáročnějším klientům.

Útulné ubytování v Blansku

Ubytování Macocha se nachází v jihomoravském městě Blansko a je vzdálené přibližně třicet kilometrů severně od jihomoravské metropole. Ubytování je možné v osmdesáti pokojích s vlastním sociálním zařízením. Každý z pokojů má svou vlastní koupelnu i WC. Na své si zde přijdou, jak rodiny s dětmi, tak turisté, kteří se rozhodli vydat se po toulkách po Moravském krase. Ubytování Blansko Vás nadchne svou pohostinností, útulností i velmi příznivou cenou. Ceník stejně s fotografiemi pokojů najdete na webovém portále tohoto hotelu. V bezprostřední blízkosti hotelu si budete moci zahrát squash nebo méně fyzicky náročné kuželky.

Co vidět v Blansku a okolí?

Rozhodnete-li se pobýt v ubytování Blansko delší dobu, můžete se porozhlédnout po okolí. Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Celé území je pokryto více než tisícem jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Jedinečnou podívanou slibuje Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě. Součástí prohlídky je návštěva propasti Macocha. Svou krápníkovou výzdobou Vás okouzlí jeskyně Balcarka. Kateřinská jeskyně je známá unikátními hůlkovými stalagmity. Sloupkso-šošůvské jeskyně jsou tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi. Poslední zpřístupněná jeskyně je jeskyně Výpustek, jež sloužila v minulosti k vojenským účelům. Okolí města Blanska je protkáno také nespočtem historických a technických památek. V blanenském pozdně renesančním zámku objevíte expozici Muzea Blansko, která je věnována dějinám železářství pravěku po současnost.