I prostěradlo má vliv na to, jak se v noci vyspíte

Pro lidský organismus je spánek velice důležitý, neboť během něj dochází k regeneraci psychického a fyzického zdraví. Obecně se doporučuje, že dospělý člověk by měl denně spát alespoň sedm až osm hodin. Jelikož takřka třetinu života prospíte, měli byste se zaměřit na kvalitu postele, matrace, ba dokonce i lůžkovin. Všechny uvedené prvky mají obrovský vliv na spánek. V následujících řádcích si však blíže představíme prostěradla.

Současný trh je naprosto rozmanitý, přičemž zaměřit byste se měli na několik základních parametrů, a to konkrétně na gramáž, povrch a užitné vlastnosti materiálu. Dokonce jsou k dostání i prostěradla v atypických rozměrech.

Jaký zvolit materiál?

Jednoznačně se jako první dívejte na materiál. Popularitě se těší froté prostěradla, která jsou většinou vyrobena z 80 % bavlny a 20 % polyesteru. V posledních letech se trendem stala takzvaná jersey prostěradla vyrobená z 100% bavlny. Vyznačují se jemností a prodyšností. Opomenout bychom neměli ani bambusová prostěradla vhodná především pro alergiky, neboť disponují antibakteriálním povrchem, na kterém se nevyskytují žádné plísně a bakterie.

Jakou zvolit velikost?

Velikost se odvíjí od toho, jak velikou máte matraci. Výjimkou nejsou ani prostěradla 140×200 cm anebo prostěradla 120×200 cm. Jedná se sice o netradiční rozměry, ovšem výrobci prostěradel myslí i na takové varianty.

U dvoulůžka se budete rozhodovat, zda koupit jedno velké prostěradlo o velikosti 180×200 cm, případně 200×200 cm, nebo dvě prostěradla zvlášť.

Jestliže hledáte prodejce lůžkovin, doporučujeme obrátit se na internetový obchod RodinneBaleni.cz, který má v produktovém portfoliu nespočetné množství provedení, barev a materiálů. Ať už potřebujete prostěradla 160×200 cm, nebo 90×200 cm, určitě si v uvedeném e-shopu přijdete na své.