Hypotéky pomáhají

Aby podnikatel dokázal svoji firmu skutečně úspěšně provozovat, musí mít na zřeteli i to, že se jí nebude nezbytně vždycky dařit. A tudíž musí tento počítat i s tím, že bude čas od času nezbytné do podnikání peníze i vkládat, nejen si je z něj brát.

A jak se shánějí peníze pro spásu skomírajícího soukromého podnikání, nemá-li je vlastník firmy sám? Pochopitelně se berou půjčky.

Ovšem vzít si nějakou půjčku ve chvíli, kdy se podnikateli nedaří ani trochu dobře, bývá často oříšek. Protože finanční instituce chtějí záruky, že se jim to, co půjčí, i s úroky vrátí, že se takové peníze nenávratně neztratí. A jimi nastaveným pravidlům žadatel leckdy nevyhoví.

Co může zklamat?

Nejeden poskytovatel půjček chce po žadateli, aby doložil dobře vypadající daňové přiznání, tedy jakési potvrzení toho, že firma vydělává. A to tolik, aby se to dotyčné finanční instituci líbilo. A jak jistě tušíte, něčím takovým se těžko pochlubí ten, kdo shání peníze právě proto, aby jeho firma nešla ke dnu.

Mnozí poskytovatelé očekávají u žadatelů naprosto čisté registry dlužníků. Ovšem jistě si dokážete představit, jak snadno přijde k podobnému záznamu někdo, jehož firma má ekonomické potíže a peníze naopak zoufale shání.

Stejně vadí mnohému poskytovateli i další nabrané a dosud nesplacené dluhy či exekuce. Které ale bývají u zoufalých podnikatelů pochopitelně běžné.

Jak z toho ven?

Překvapivě to není zase až takový problém. Jsou tu totiž k dispozici i nebankovní hypotéky bez registru, u nichž právě popsané nedostatky vesměs nevadí. Tady se stačí zaručit za splácení dáním nemovitosti do zástavy a nikoho moc nezajímá, jak si dotyčný podnikatel v jiných ohledech vede. Tento si může zažádat jednoduše přes internet, podepsat smlouvu a za pár dní má až sedmdesát procent odhadní ceny oné zastavené nemovitosti, jež může investovat do svého podnikání a vrátit třeba i až v průběhu třiceti let. Bez poplatků předem, bez háčků ukrytých ve smlouvě, prostě za ideálních podmínek.

Mějte to na paměti, jste-li soukromými podnikateli. I vám by se mohlo přestat dařit a pak…