Fakta o kakaových bobech

Jsou zdravá, chutná a pomohou se spoustou neduhů. Řeč je o kakaových bobech, které se stávají stále populárnější pochoutkou. Využít se dají hned několika způsoby a vždy budou skvělým způsobem, jak ozvláštnit dezert nebo snídani. Přečtěte si, co jste možná o kakaových bobech netušili.

Semena plná antioxidantů

Kakaové nepražené boby nejsou ničím jiným než semeny ovoce. I přesto, že pro většinu z nás jsou spojeny se sladkou čokoládovou chutí, ve skutečnosti je jejich chuť podobná spíše oříškům nebo hořké čokoládě. S čokoládou jsou kakaové boby ale spojeny právem – jsou totiž základní složkou této oblíbené pochoutky. Čím dál častěji můžeme narazit na balení samotných kakaových bobů, které jsou vhodné k ozdobení snídaňových kaší nebo jen tak samotné ke svačině. Chemicky neupravované a nijak nezpracované boby jsou plné antioxidantů, minerálů a vitaminů. Právem se proto řadí mezi tzv. superpotraviny, což jsou takové produkty, které jsou díky vysokému obsahu tělu prospěšných živin jejich vynikajícím zdrojem.

Co mohou kakaové boby dokázat? 

I přesto, že většina tvrzení není podložena vědecky, o zdravotních benefitech kakaových bobů a tmavé čokolády se hovoří již dlouhá léta. Z univerzity v Malajsii třeba pochází zpráva o tom, že by kakaové boby mohly zabraňovat rakovině či srdečním chorobám. Pokud by se podařilo sehnat více důkazů, které by tyto tvrzení potvrdily, vděčni bychom za to byli antioxidačním polyfenolům. Právě ty jsou v kakaových bobech obsaženy a mají zabraňovat zmíněným nemocem. O něco více informací zajistila studie z roku 2012, která tvrdí, že boby snižují vysoký krevní tlak a zlepšují oběh. Kakaové boby také mohou uvolňovat endorfiny a kouzlit s naší náladou, jejich konzumace tak může mít pozitivní dopad i na psychickou stránku člověka. 

Kde sehnat kvalitní kakaové boby?

Pokud chcete vyzkoušet tu nejkvalitnější a nejryzejší čokoládu, vsaďte na kakaové boby. Pod značkou Mountain Gorilla Coffee seženete boby čistého původu, které vám rozmazlí vaše chuťové pohárky. Vyzkoušet je můžete samotné nebo ke kaši či jogurtu. Čisté sušené kakaové boby si dost možná oblíbíte nejen pro zajímavou chuť, ale třeba i pro jejich účinky na tělo i duši.