Dřevěné plovoucí podlahy – kus přírody i k vám domů

Není větší klasiky než dřevěné podlahy. Pokud si touto podlahovou krytinou vybavíte některou z místností ve vašem domě či bytě, tak rozhodně litovat nebudete, neboť ji dokáže rozjasnit a zároveň ji vdechnout zajímavý přírodní vzhled. Většina z těchto dřevěných podlah se nicméně vyrábí z masivního tvrdého dřeva, v důsledku čehož se musí napevno připevňovat hřebíky k podkladu. Naštěstí nabídka podlah ze dřeva je pestrá a na trhu se vyskytují i podlahové krytiny z předpřipraveného dřeva, jež se dají instalovat takzvanou plovoucí metodou.

Co to znamená? Jedná se o způsob instalace, během nějž se podlaha natvrdo nepřipevňuje k pokladu, nýbrž se na něj jenom volně pokládá. Při této metodě se tedy jednotlivé dílce spojují pouze k sobě, nikoliv k zemi. Toto spojování může probíhat dvěma způsoby – buď je možné dřevěné desky k sobě připevňovat lepidlem, nebo je do sebe „zacvakávat“. K tomu slouží CLICK systém, pomocí něhož je možné položit dřevěnou plovoucí podlahu zcela bez nutnosti používat k tomu další nástroje. Nejlépe se tento systém demonstruje na příkladu puzzlí, ty se taktéž spojují jen sami k sobě, a ne ke stolu. Plovoucí způsob pokládky vám tak ušetří spoustu času a námahy.

 Dřevěné podlahy vám vydrží klidně na celý život

Proč si ale takovou dřevěnou plovoucí podlahu vůbec pořídit? Kromě již zmiňovaného zútulnění a estetického zkrášlení místnosti se vyznačuje i mnoha dalšími nespornými výhodami. Jednou z nejdůležitějších z nich je rozhodně jejich vysoká odolnost vůči poškrábání a mechanickému poškození a s tím spojená vysoká výdrž. Jako jedny z mála podlahových krytin je možné je i renovovat, tudíž pokud si jednou pořídíte dřevěnou podlahu, tak vám může bez potíží vydržet desítky let. Jde tedy o investici na celý život.

Mezi další devizy těchto dřevěných plovoucích podlah můžeme bez skrupulí zařadit skutečnost, že nepřitahují prach ani jiné alergeny, tudíž jsou vhodné i do domácností, kde se vyskytují alergici. Za zmínku rozhodně stojí též i jejich skvělé izolační schopnosti – jsou schopny udržovat a absorbovat vlhkost, zásluhou čehož je v místnosti pokaždé udržováno příjemné a provzdušněné klima.

Rovněž jsou skvělé na údržbu, ta je v jejich případě opravdu snadná, stačí je čas od času vysát nebo otřít vlhkým hadrem. Poslední, ne však rozhodně nejméně atraktivní předností plovoucích podlah vyráběných ze dřeva, je fakt, že jsou nabízeny v pestré paletě všemožných designů, vybere si mezi nimi opravdu každý. Pojďme se podívat, po jakých konkrétních modelech dřevěných podlah můžete sáhnout. 

Je libo světlý jasan, nebo snad tmavý dub?

Skvělou volbou jsou jednoznačně třívrstvé dřevěné plovoucí podlahy Boen DesignWood, jež jsou všechny vybavené technologií Boen X-press díky níž je pokládka ještě mnohonásobně snazší záležitostí, kterou zvládne i naprostý laik. Její výrobce, společnost Boen,  tyto podlahové krytiny nabízí v celkem 7 atraktivních barevných dekorech. Milovníci tmavých vzorů dřeva si mohou zakoupit třeba model Dub Arizona, příznivci světlejšího designu si pak zajisté oblíbí podlahu Jasan bílý Mercato.

Obecně vzato, dub je nejvíce používaným dřevem na výrobu plovoucích podlah, pořídit si tak můžete například i modely Dub bílý Super Concerto nebo Dub Superfinále z téže kolekce. Vyjdou vás na částku startující na 759,- Kč/m² (bez DPH). Pokud nutně netoužíte po dřevěné podlaze instalovatelné plovoucím způsobem, můžete sáhnout i po některých podlahách vyrobených z masivního dřeva – smrku či borovice. Mezi námi doporučené se řadí ty z kolekcí Feel Wood a Parador..

Více na: www.podlahy-designwood.cz