Dřevěná plovoucí podlaha: Luxus, který si můžete dovolit

Výběr podlahy byste neměli brát na lehkou váhu. Ale pro kterou krytinu se rozhodnout, když jich je v nabídce tolik? Umělé podlahy jsou cenově dostupné, mají prvotřídní vlastnosti a nic moc jim nelze vytknout ani po designové stránce. Jenomže dřevo je zkrátka dřevo. Vždyť právě ono se stalo vzorem pro podlahy z odlišných materiálů a představuje investici, která se v průběhu času vrátí i s úroky. Otázkou je, zda si můžete dřevěnou plovoucí podlahu dovolit – pořizovací cena je, alespoň ve srovnání s některými jinými typy podlah, přeci jen poměrně vysoká.

V minulosti byly pokládány za luxus pro vrstvu nejmajetnějších, dnes jsou dřevěné plovoucí podlahy mnohem dostupnější. Ačkoliv nepaří k nejlevnějším, pořizují si je i lidé s omezeným rozpočtem. A to jednoduše proto, že jde z dlouhodobého hlediska o dobrou volbu.

Dřevo se při výrobě podlah využívá již několik tisíc let a jde o časem nejprověřenější materiál. K jeho devizám patří unikátní vzhled, dlouhá životnost, možnost renovace, ale také příjemný pocit tepla od nohou a pružnost.

Co se týče pokládání podlahy, ani v tomto směru nezaostává za konkurencí. V případě plovoucích podlah je pokládka nebývale rychlá a poměrně nenáročná. Pro šikovného kutila nepředstavuje žádný větší problém.

Přítomnost dřevěné podlahy propůjčí vašemu bydlení specifickou atmosféru, které byste podlahou z umělých materiálů nedosáhli. Dřevo je hodnotné a navýší celkovou hodnotu vašeho bydlení. Jedinečnost pocítíte na každém kroku a budete-li se o podlahu příkladně starat, vydrží vám po celý život.

Rozhodně se však vyhněte podezřele levným dřevěným podlahám, které svou kvalitou nemohou dražším výrobkům konkurovat. Chcete-li mít jistotu, že vám nová podlaha skvěle poslouží, obraťte se na profesionální podlaháře a nechte si doporučit konkrétní řešení. Ušetříte si starosti a v konečném důsledku i peníze.