Děti milují interaktivní hračky. Jak je vybrat?

Existuje mnoho příležitostí, jak obdarovat svého nejmenšího. Při výběru dárku pro dítě často hledáme hračku, která příliš rychle neomrzí a která bude atraktivní jak vizuálně, tak i funkčně. Takovými výrobky, které splňují výše uvedené vlastnosti, jsou interaktivní hračky pro kojence a starší děti (např. interaktivní hračka pro 5leté dítě). Interaktivní hračky pro děti jsou produkty, které jsou navrženy tak, aby překvapily, byly jakýmsi překvapením. Nejlepší interaktivní hračka (nejen) je ta, která má něco, co dítě neočekává.

Interaktivní hračka pro dítě – co to je a k čemu slouží?

Interaktivní hračky pro miminka jsou produkt, který může na první pohled vyvolat mnoho kontroverzí. Někdy si rodiče kladou otázku, zda jejich dítě tento typ článku opravdu potřebuje. Je interaktivní hračka pro dítě vhodná pro taková batolata a je to bezpečný výrobek (nemít na ně negativní dopad)? Na tyto otázky se pokusíme odpovědět níže.

Interaktivní hračka pro dívku a chlapce je produkt, který, jak název napovídá, je interaktivní – jedna strana komunikace interaguje s druhou stranou. V tomto případě dítě ovlivňuje hračku – a hračka ovlivňuje dítě. Když například batole stiskne určité tlačítko na hračce, spustí se specifická funkce. Zařízení bude svítit, pohybovat se nebo hrát melodii atd. Taková interaktivní hračka pro roční dítě se může chovat určitým způsobem – například když batole stiskne rukou / nohou určité tlačítko se psem v knize, bude štěkat.

Interaktivní hračky pro dívky a chlapce – jakou vybrat?

Na trhu je spousta různých multifunkčních (interaktivních) hraček. Vybrat jednu konkrétní hračku je prakticky nemožné. Mezi příklady patří třídiče, maskoti, auta, bloky nebo multifunkční knihy. Měli byste vybrat hračku, která bude bezpečná, bude dítěti dělat radost a zajistí komplexní rozvoj. Produkty mají být přizpůsobeny věku těch nejmenších. Příliš komplikované je může odradit, zatímco příliš jednoduché je může rychle nudit. Nejlepší jsou produkty, které „rostou“ s dítětem – to „růst“ není nic jiného než různé úrovně obtížnosti hračky, možnost složení/rozložení tak, aby vyhovovalo batoleti i tomu, kdo už dělá první krůčky.