12 nápadů na výzdobu prvního bytu, které si můžete skutečně dovolit

Pokud nemáte zrovna neomezený rozpočet, nevadí. I tak je možné vyzdobit si svůj první byt skoro jako profesionální designér.

Ať už se stěhujete do svého prvního bytu po vysoké škole nebo začínáte znovu v novém městě, zařizování celého domova od nuly může být skličující proces. Možná víte, jak chcete, aby vypadali vaše první dekorace do bytu, ale vaše peněženka nemusí být v takové kondici, aby podpořila vaši vizi. Existuje však několik nápadů na výzdobu bytu , na které byste se měli zaměřit dříve než na ostatní. 

S čím začít? 

Vybavit své první místo vyžaduje čas a peníze, takže začněte plánovat s dostatečným předstihem – minimálně tři měsíce. Měli byste si dělat seznamy, mít rozpočet a držet se ho. 

Začněte sestavovat designovou nástěnku svých oblíbených vzhledů a kousků, abyste získali jasnější představu o svém novém prostoru. Brouzdejte Nespěchejte a ujistěte se, že vaše vize odráží váš vkus a odpovídá vašemu životnímu stylu.


Chystáte svatbu? Oznámení svatba od LarisDesign, je to pravé.


Jakmile budete mít lepší představu o tom, co potřebujete a jak chcete, aby prostor vypadal, začněte sepisovat konkrétní kousky, které jsou ve vašem rozpočtu. Upřednostňujte nejdříve ty nejzákladnější věci, jako je matrace, lampy a nádobí, a počkejte na věci, bez kterých se můžete hned obejít.

Začněte objednávat větší kusy s dostatečným předstihem před datem stěhování. Dále se zaměřte na základní menší kusy: úložný prostor, osvětlení a stolky. Nakonec si udělejte čas na dokončení konečných úprav vašeho prostoru, jako jsou dekorativní předměty.

Jak vybavit byt levně? 

Cenově dostupný nábytek se může velmi rychle opotřebovat, což znamená, že budete hledat náhradu dříve, než byste možná chtěli. I když je to pro první bydlení v pořádku, doporučujeme vám vybrat si jeden investiční kousek, na kterém nebudete šetřit, a který vám zůstane po mnoho let, jako je vysněná pohovka nebo pevný rám postele.

Osvojte si DIY mentalitu a vdechněte nový život spořivým a ručně dělaným kouskům. Dřevo obruste a namořte nebo natřete vrstvou barvy, abyste zamaskovali neopravitelnou povrchovou úpravu, a poté to dolaďte nějakým roztomilým kováním nebo podšívkou.

Obývací pokoj je pravděpodobně místem, kde utratíte většinu svého rozpočtu, a proto je důležité rozdělit nákupy na několik měsíců. Začněte s věcmi, bez kterých prostě nemůžete žít: místem k sezení, malým stolkem na kávu nebo doplňky a světelným zdrojem. Jakmile to budete mít pokryté, můžete svůj prostor dále doplňovat koberečky, polštáři, uměleckými díly a zvýrazňujícími židlemi.

Další nezbytnost, která bude mít velký vliv na celkový dojem z vašeho místa? Povlečení. Krásné a praktické textilie, jako jsou ručníky, osušky a ložní prádlo , dodají vašemu bytu uhlazený, dospělý vzhled.

Jaká je finální tečka? 

Interiéroví designéři se shodují, že osvětlení je jedním z nejjednodušších způsobů, jak proměnit byt. Navrstvěte lampy pro vytvoření atmosféry a vyměňte stávající svítidla za stylovější. 

Zdobení stěn je snadný způsob, jak zařadit a přizpůsobit svůj byt. Stránky jako Etsy, Minted a Society6 jsou skvělými zdroji pro umělecké tisky a cenově dostupné rámy lze nalézt v IKEA, Target a podobně. Obklopte se uměním, díky kterému se budete usmívat, takže každý den bude šťastnější.