Zimní pracovní oděvy jsou potřeba

Zimní pracovní oděvy a obuv

Období zimy je pro zaměstnance, kteří pracují venku, často velmi náročné, zejména pokud teploty klesají ve dne i v noci pod nulu, padá hodně sněhu. Každý zaměstnavatel má ze zákona povinnost dodávat svým zaměstnancům kvalitní pracovní oblečení.

Pokud mají zaměstnanci zůstat efektivní i navzdory silným mrazům, je jim potřeba dodat kvalitní zimní pracovní oděvy a obuv. To platí především pro noční hlídače objektů, dělníky v lese, skladníky a další.

Není pravdou, že reflexní pracovní bunda  není vhodná pro využívání během dne. Naopak se zkracujícími se zimními dny bude zaměstnanec vidět za šera i v mlze. Zimní pracovní boty zvýší komfort pracovníků.

pracovní oděvy
Zimní kvalitní pracovní oděvy

Pro ženy i muže se hodí kotníková pracovní obuv, která na nohách pevně drží, je teplá a spolehlivá. Pro práci na horách a ve vyšších polohách nepostačí zaměstnancům obyčejná bezpečnostní obuv a montérky. Naopak je potřeba poskytnout jim co nejteplejší oděvy a obuv. Chráníte nejen jejich bezpečnost, ale i zdraví. Zaměstnanec ležící doma s chřipkou či omrzlinami příliš efektivní v zaměstnání nebude.

Hrubou zimní bundu lze nahradit více vrstvami oblečení s hrubým pracovním svetrem. Nezapomeňte také na zimní pracovní čepice a případně také pracovní termoprádlo. To udrží zaměstnance v teple, je prodyšné a dobře saje pot. Za každých okolností by měly být pracovní oděvy opatřeny reflexními prvky, nejen pracovní vesta, ale také mikiny, kalhoty a bundy. Pracovní oblečení přizpůsobte konkrétním podmínkám i oblasti, kde zaměstnanec pracuje. V případě neposkytnutí pracovních oděvů se jako zaměstnavatel vystavujete vysokým pokutám. Outdoorové oblečení plně nahradí klasické pracovní kalhoty, mikiny a vesty. Pořídit můžete kvalitní zboží za nízké ceny, lze jej opatřit logem firmy, apod.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz