Zahradní nábytek a možnosti jeho materiálů

Když mluvíme o naší zahradě, nemusíme nutně mluvit jenom o tom, co zde pěstujeme a jak naše zahrada vypadá. Mluvit bychom měli o tom, že zde máme zahradní nábytek, který nám poslouží k odpočinku, nebo třeba k vytvoření zázemí v případě různých oslav. A jaké jsou dnes možnosti toho, na jaké typy materiálů můžeme narazit, pokud je naším cílem nejenom výprodej zahradní nábytek, ale i klasická nabídka?

koki 11

Levný zahradní nábytek reprezentuje plast

Pokud začneme těmi typy, které jsou spojeny s nejnižší cenou, je určitě třeba dotknout se možnosti, kterou reprezentuje levný zahradní nábytek. Ten je spojený hlavně s plastem. Ten je materiálem, který nabídne nejenom dlouhou životnost, ale i celkovou odolnost a nenáročnost spojenou s jakoukoliv složitou údržbou. Bohaté možnosti variant také zajistí, že když hledáte zahradní nábytek akce, můžete nakoupit celou řadu věcí. Hlavní nevýhodou daného nábytku je však jeho vzhled, jelikož zkrátka a jednoduše vypadá velmi obyčejně.

Luxusní zahradní nábytek je spojený s ratanem

Nyní se naopak podívejme do jednoho z nejdražších segmentů, který jasně reprezentuje luxusní zahradní nábytek. Ani ten ale nemusí být nutně cenově nedostupný, pokud narazíte na výprodej zahradního nábytku. Zde připomeňme, že unikátní je především vzhled samotného ratanu, který vypadá velice dobře. Je to ale i pohodlnost, která hraje tomuto řešení do karet. Drobnou nevýhodou musí být výraznější péče, pokud ho porovnáme s plastem.

Přírodní i umělý

Když se na ratan podíváme blíže, neměli bychom zapomenout zmínit to, že se dnes můžeme setkat s variantou umělou a přírodní. První jmenované je odolnější a levnější, druhá zase z designového hlediska vypadá podstatně lépe, než varianta první.

Chcete zahradní nábytek levně? Zkuste také dřevo

Třetím typem materiálu, který bychom mohli označit jako ten, který je nejvíce běžný, je určitě ten, který je vyrobený ze dřeva. Pokud hledáte zahradní nábytek levně, může se jednat o dřevo obyčejnější. Kdo však chce nábytek na zahradu ve skutečné kvalitě, ten volí jak tvrdší, tak i exotické dřeviny. Výhody dřeva jsou zřejmé, a to především:

  • Jeho vysoká pevnost a stálost
  • Odolnost vůči povětrnostním vlivům
  • Dokonalý, až originální vzhled

Je tedy jasné, že díky těmto výhodám bychom dřevo určitě neměli zatracovat. A to mimo jiné také proto, že se jedná o přírodní materiál, o kterém tak můžeme jasně říci, že se na zahradu bude skvěle hodit.

Nejlevnější zahradní nábytek může být i z kovu

Poslední možnost jsme si nechali na konec. Jedná se o varianty kovové, které samozřejmě můžeme na našem trhu také zakoupit, a to za poměrně zajímavou cenu, kdy může jít po plastu o nejlevnější zahradní nábytek. I ten nadchne svou pevností a odolností, pouze je třeba dát pozor na riziko hmotnosti, popřípadě velmi obávané koroze. Záleží na typu materiálu, jeho zpracování, ale třeba také na jeho konkrétní povrchové úpravě.