Tip na franšízu, která má budoucnost

Rozhodli jste se vřítit se do světa podnikání, ale nevíte, v jakém oboru máte do světa podnikání vstoupit? Možná máte vymyšlený název firmy, ale nevíte, s čím konkrétním byste na své budoucí klienty měli udělat dojem. Nebo možná na druhou stranu víte, s čím udělat dojem, ale zase nevíte, jak by se firma měla jmenovat či jak by se konkrétně měla poprat s konkurencí. Abyste tedy zanedlouho nezkrachovali, raději začněte podnikat s franšízou, která na trhu má stálé místo, která se poprala s konkurencí a která už má svou stálou klientelu. A my máme na jednu takovou prosperující franšízu tip.

O franchisingu nemusíme mluvit dlouho. Jedná se o způsob podnikání na základě licenčních smluv, kdy si jen odkoupíte licenční smlouvu a otevřete si pobočku firmy, která už má své postavení na trhu a která už vyhrála konkurenční boj nebo ho zvládá ustát. U franšízového podnikání je tedy menší riziko, že byste zkrachovali během následujících pár týdnů. Samozřejmě je to poměrně velká zodpovědnost, musíme firmu udržet minimálně na takové úrovni, na jaké je pobočka při otevření.

Franšízové podnikání jako naskočení do už rozjetého vlaku

Odborníci franšízové podnikání přirovnávají k lecčemu. Například tento způsob podnikání přirovnávají k naskočení už do rozjetého vlaku. To je poměrně trefné, nestojíte totiž u samotného zrodu či začátku firmy, vy jen značku rozšiřujete tím, že otevřete pobočku jejího jména.

Také lze přirovnat franšízové podnikání k nejsnadnějšímu vniknutí do světa podnikání a k největší podnikatelské příležitosti. Nejtěžším krokem je to, pro jakou franšízu se rozhodnete.

Náš tip

Abyste se nemuseli brodit seznamem franšíz (je jich opravdu mnoho), máme pro vás několik tipů. Doporučujeme začít spolupracovat například s firmou Extéria Market, což je přední poskytovatel poradenství v oblasti BOZP a PO. Jedná se tedy o firmu se slibným produktem a ještě slibnější budoucností.