Srovnání VPN Cyberghost VPN a VPNArea: V čem je která lepší?

Koho se vyplatí objednat: CyberGhost VPN, nebo je lepší dát přednost VPNArea? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali, přičemž výsledek srovnání je 8,8/10 – 7,8/10.

Naměřená rychlost Cyberghost VPN proti VPN Area, která vítězí?

Jedním z nejdůležitějších parametrů VPN je rychlost, platí to i o Cyberghost a VPN Area.

Průměrná rychlost první jmenované byla 169 Mb/s, u druhé 87 Mb/s. CyberGhost VPN se projevila o 82 Mb/s rychlejší v porovnání s VPN Area.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u CyberGhost VPN test naměřil 85 Mb/s. VPNArea jsme naměřili rychlost 59 Mb/s, je tedy o 26 Mb/s pomalejší.

U první VPN jsme naměřili průměrnou rychlost odezvy 12 ms. VPNArea laboratoř naměřila 103 ms. Protože platí, že čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, tak Cyberghost ve srovnání byla 91 ms lepší.

Bodový součet Cyberghost VPN vs. VPNArea tak činí 7 /10 : 7/10.

Dokáže CyberGhost VPN přehrávat Netflix?

Rychlost stahování je pro odblokování Netflixu důležitá, CyberGhost tuto funkci umí. U většiny VPN se stačí připojit a zvolit zemi, VPNArea Netflix odblokovat umí.

S aktivovanou VPN můžete rovněž sledovat videa na YouTube, která jsou v Česku skryta, přičemž VPNArea tuto dovednost má. Porovnávaná VPNka funkci obejití ochrany YouTube videí zahrnuje.

Dalšími důležitými funkcemi VPN je multi-hop připojení, ochrana DNS a Tor. Kupříkladu Cyberghost poskytuje ochranu před DNS únikem a VPN Area zase neobsahuje funkci whitelist.

V části Funkce je tak skóre 10 /10 : 9/10.

Překoná konkurenci Cyberghost v počtu zemí a serverů?

Nižší nabídka serverů se může projevit v nižší rychlosti VPN, CyberGhost VPN spravuje 7 900 serverů, v nabídce VPNArea jsme se dopočítali 100 serverů. První z VPN ve srovnání tak udává o 7800 víc .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u VPNArea během psaní článku byl 55. Porovnávaná VPN má 89, tedy o 34 víc. V tomto měření sil tedy vítězí .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých Cyberghost VPN zvládne 7. VPNArea povoluje současně připojit 8 zařízení. Přehled všech parametrů najdete v článku nejlepší VPN zdarma.

Jak platformy nabízí CyberGhost a jaké podporuje VPNArea?

Jedním z první parametrů VPN, na které byste měli koukat, jsou podporované platformy, Cyberghost má v nabídce platformu Android a zabezpečí telefony s iOS, druhá VPN služba VPNArea iOS pokrývá, systém Android dokáže ochránit.

Vydávání informací o uživatelích se řídí jurisdikcí, kde má VPN svoje sídlo. CyberGhost má kořeny v Rumunsku. Druhá z VPN v našem porovnání sídlí v Bulharsku.

Aplikace Cyberghost není k dostání v češtině, VPNArea česky taky neumí.

U známkování podporovaných platforem dosáhla CyberGhost výsledku 10/10, VPNArea získává hodnocení 9/10.

Cena CyberGhost VPN versus VPNArea

VPN Area můžete mít již za 79 Kč měsíčně, druhou z VPN můžete mít za 47 Kč měsíčně. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 9/10 pro první z porovnávaných VPN a 4 /10 pro druhou porovnávanou VPN.