Projekty bungalovů

Projekty bungalovu a nejvhodnější zhotovení

Původní bungalovy k nám přišly z Indie, rychle tento typ obytných domů ale zdomácněl rovněž v našich podmínkách.

Co je bungalov

Důvod jejich obliby je na první pohled patrný – jedná se o přízemní stavbu, kde nejsou žádné schody. Ideální je tak pro osoby, které mají omezenou pohyblivost, případně též pro seniory. Také jde o ideální bydlení pro mladou rodinu s malými dětmi. Ty není nutné hlídat na schodech a obávat se, že si tu způsobí úraz. A výhodu představuje i to, že než vám ratolesti odrostou, nemusíte zápolit s přenášením kočárku.

Jaké výhody tato stavba má

Hlavním konstrukčním materiálem pro stavbu bungalovu je většinou dřevo, nejčastěji smrkové. Pamatovat musíme na kvalitní zateplení. Jako u ostatních dřevostaveb platí i tady, že výhodou je oproti klasickému zděnému bydlení i rychlost výstavby. Dispozice domu je možné variabilně přizpůsobovat potřebám majitele. Proto je možné vybrat si tzv. typový bungalov, případně nechat si vypracovat návrh na klíč.

Projekty bungalovu

Kromě rychlosti se jinak výstavba bungalovu od ostatních typů staveb nijak neliší. V první řadě tak musíte mít zajištěn pozemek a v tomto bodě se rozhodně nedoporučuje podcenit jeho rozlohu. Bungalov zkrátka do patra nepřistavíte a po nějakém čase tak můžete zjistit, že se do přízemí jednoduše nevejdete. Platí jednoduchá přímá úměra, že čím více prostoru stavba na ploše pozemku zabere, tím větší bydlení ve výsledku získáte.

K čemu slouží projekty bungalovu

Příprava stavby začíná zpravidla projektem. To je v podstatě rozkreslení skutečné podoby domu, které slouží mimo jiné i pro udělení stavebního povolení. Typovými projekty bungalovů se můžete inspirovat pro navržení toho vlastního, případně se od již hotového návrhu pouze odrazit a provést v něm změny.

V současné době trendy v moderním bydlení velí především navrhování velkorysých otevřených prostor, kde se schází celá rodina. Hned ze vstupní haly se tak například vchází do obývacího pokoje propojeného s jídelnou.