Přemýšlíte o renovaci dřevěného schodiště? Poradíme jak na to!

Potřebují vaše schody zbrousit od nevzhledných rýh a odloupané barvy? Dopřejte jim renovaci! Drobné opravy zvládnete svépomocí. Kompletní renovace dřevěných schodů si žádá odbornou pomoc od našich profíků.

Každé schody si zaslouží pravidelnou péči a údržbu

Chcete, aby váš interiér byl dokonale krásný, čistý a reprezentativní? Pak věnujte zvláštní pozornost podlahovým krytinám a schodišti. Hlavně schody jsou neustále namáhány chůzí a čas od času také upadnutím nějakého toho tvrdého předmětu. Schodišťové nášlapy se neubrání rýhám, odštípnutým hranám nebo odlupující se barvě. Proto jim věnujte pravidelnou údržbu a čas od času důkladnou renovaci.

Malé opravy zvládnete svépomocí

Každý zdatný kutil zvládne drobné nedokonalosti na svém schodišti opravit sám. Pokud jde o drobné rýhy, můžete použít speciální tmel, kterým vyplníte její hloubku. Také odchlípnuté lišty lze snadno přilepit lepidlem vhodným na dřevo. Ovšem větší nedokonalosti už raději doporučujeme svěřit do rukou našich odborníků. Náš tým podlahářů se specializuje na renovace dřevěných schodů. Za sebou máme již mnoho zakázek, proto svým zákazníkům můžeme poradit s nejlepším a nejšetrnějším postupem renovací schodiště. Pro práci používáme kvalitní stroje a laky, takže výsledný efekt po naší renovaci dřevěných schodů bude úžasný!

Jak provádíme renovace dřevěných schodů

Pokud jsou dřevěné stupnice poškrábané, popraskané nebo jinak mechanicky poničené, postupujeme osvědčenou metodou broušením schodišťových stupnic.  Následně schody umyjeme, zbavíme mastnoty a počkáme na důkladné vyschnutí.

Poté přichází na řadu epoxidová pryskyřice. Tu naneseme na opravovanou část pomocí špachtle. V následujících 24 hodinách necháme pryskyřici tvrdnout.  Opravované místo pak znovu zbrousíme. Použijeme k tomu skelný papír. Na závěr aplikujeme barvu či lak v odstínu jako jsou celé schody.

Schody ve špatném technickém stavu

Citelně popraskané schodišťové stupnice již nemá cenu opravovat. Jednoduše ji vyměníme. K tomu použijeme stejné dřevo, které je použito na zbytku schodiště. Pokud je stupnice přišroubovaná na schodech, tak stačí sundat starou, nasadit novou a přišroubovat. Přilepenou stupnici vyřízneme, připevníme k ní lišty upravené na rozměry desky a následně přilepíme stupnici. Opět ji natřete barvou či lakem a je hotovo.

Napsat komentář