Instalatér radí: Čím vším můžete ucpat odpad?

V domácnosti máme nejrůznější zbytky potravin, které při mytí nádobí mohou ucpat odpad takovým způsobem, že nepomohou ani granule na uvolnění kanalizace. Čemu se vyhnout při mytí nádobí a co nepatří do WC? Radí náš zkušený instalatér Praha.


Ucpání odpadu může být velmi rychlé, na co si dát pozor?

Když vám zůstanou zbytky jídla a nechcete je dál využít, měli byste se zamyslet nad tím, kam tento konkrétní odpad patří. Většina domácností spláchne zbytky do dřezu nebo toalety. Pak ale nastává problém, když dojde k ucpání kanalizace. Abyste tomu zabránili, poradíme vám, co rozhodně nepatří do odtoku. Když se tím budete řídit, tak nejen ušetříte finanční prostředky, ale uděláte také něco pro své zdraví a životní prostředí. Co rozhodně nepatří do kanalizace?

Mouka, rýže, těstoviny

Možná vás překvapí, že i sypká mouka může ucpat kanalizaci. I tuto potravinu vyhoďte do odpadkového koše, stejně tak jako rýži a těstoviny. Pokud jednu ze tří uvedených potravin spláchnete do kanálu, smísí se s vodou, zvětší objem a od toho je již jen krůček k nechtěnému ucpání potrubí. Stejný účinek mají v kombinaci s vodou také těstoviny a rýže.

Lepící štítky na ovoce

Instalatér Praha varuje hospodyňky také před vyhazováním lepících štítků na ovoce a zeleniny do dřezu. Obvykle bývá na ovoci štítek udávající původ země, název ovoce a jiné údaje. Možná to vypadá jako detail, ale pokud budete štítky pravidelně splachovat do odtoku, je poměrně velká pravděpodobnost, že se na lepidlo přichytí další odpad, který se tak bude kumulovat až k možnému ucpání trubek.

Pozor na kávový lógr

Kdo z vás si doma nevychutnává příjemné chvíle s kávou v ruce? Pokud nejste milovníky instantní kávy, zpozorněte. Kávová sedlina, ať už v klasickém turkovi nebo v presovači, nepatří do odtoku, protože i ona může překvapivě snadno zapříčinit zneprůchodnění potrubí.

Léky

Každý uživatel léků je v příbalovém letáku poučen o tom, že nepoužité léčivo má být vráceno do lékárny. Ani sebeslabší lék rozhodně do odtoku nepatří. Některé látky, obsažené v lécích, mohou při větší koncentraci narušit povrch trubek, ale největší nebezpečí spočívá v tom, že chemické látky, které se z léků uvolní, se dostanou do vody a v ní pak do životního prostředí, kam rozhodně nepatří. Nepotřebné nebo prošlé léky vždy vracejte do lékárny.

Co s ucpaným odpadem? Pomůže Instalatér Praha

Stala se vám v domácnosti havárie a nemůžete svépomocí uvolnit odpadní trubky? Zavolejte si na pomoc zkušeného instalatéra. Instalatér Praha pomůže se zprůchodněním kanalizačních trubek a zkontroluje i ostatní trubky, hadičky a těsnění ve vaší domácnosti, aby nedošlo zanedlouho k další havárii, tentokrát v podobě vytopení bytu.