Povinné ručení je skvělou pojistkou

Povinné ručení
Povinné ručení

Povinné ručení je skvělou pojistkou pro případ, že svým vozidlem způsobíte škodu někomu dalšímu. Výše této škody se v dnešní době může vyšplhat hodně vysoko. Při nehodě se totiž do škody započítávají jak újmy na zdraví a majetku třetích osob, tak také výjezdy hasičů, záchranné služby atd. Pokud by váš vůz povinné ručení neměl, jen těžko byste tyto náklady později spláceli.

Povinné ručení a jeho výběr

Jak si ale vybrat povinné ručení, které bude mít dostatečné pojistné krytí a zároveň vám neudělá díru v peněžence. Jednotlivě porovnávat to, co vám může nabídnout každá pojišťovna zvlášť, by byla práce na dlouhou dobu. Na to asi nemá nikdo čas ani náladu. Právě pro ryto případy je možné využít služeb srovnání povinného ručení. Tato vychytávka funguje velmi jednoduše a přitom rychle. Stačí do kalkulačky pro povinné ručení zadat údaje, které jsou obsaženy v technickém průkaze vozidla a následně se vygenerují ty nejvýhodnější nabídky, které jsou pro vás na trhu k dispozici.

Možnosti povinného ručení

Povinné ručení nabízí celá řada pojišťoven, určitě se tedy vyplatí porovnávat nejen na základě výše pojistného, ale také na základě obsahu pojistky. Povinné ručení totiž může zahrnovat nejen limity pro škody, které svým vozem způsobíte, ale některé jeho varianty obsahují také věci nad rámec samotného povinného ručení. Většinou se jedná o asistenční služby, alespoň v základním rozsahu, nebo další rizika, která jsou standardně pouze v rámci havarijního pojištění. Pojistitelné je však svým klientům nabízí jako doplňková rizika povinného ručení a to třeba v prvním roce pojištění povinného ručení  zcela zdarma, nebo za menší příplatek. Pak už se jistě vyplatí, povinné ručení srovnání nejen co se týká jeho ceny. Při srovnání povinného ručení je možné porovnávat nejen nabídky samotných pojišťoven, ale také dostupných srovnávačů samotných. Výsledek je potom naprosto komplexní a můžete si být jistí, že vám žádná nabídka nezůstane utajena.

Vše zajistí Autopes.cz