Nebojte se pustit do podnikání

Chcete se  pustit do podnikání a máte plán nebo teprve přemýšlíte, do jakého oboru se vrhnout? Podnikat můžete bez zbytečného se zadlužování i bez vysokých provozních nákladů.

Zkuste podnikání
Zkuste podnikání

Jak nastartovat své podnikání

Chystáte se začít podnikat, ale nemáte dostatečné finance? S pár dobrými radami můžete ušetřit na věcech, které jsou pro podnikání nezbytné.

Prezentace na internetu

Své budoucí zákazníky musíte přesvědčit o své kvalitě a spolehlivosti. Je proto potřeba mít dostatečně reprezentativní webové stránky či internetovou prezentaci. Kvalitní prezentace na míru je otázkou několika tisíc korun. Dnes však existují systémy, které vám umožní vytvořit si webové stránky zdarma a navždy. Cena takového webu i s doménou vás vyjde na 500 Kč ročně. Vytvořit si webové stránky a rozjet tak své podnikání na internetu zvládnete během pár hodin.

Online reklama

Peníze zpočátku můžete ušetřit také na reklamě. Stačí své webové stránky propojit se sociálními sítěmi, vytvořit si firemní profil na všech dostupných sociálních sítích. Každá má svá specifika a nabízí jiný okruh uživatelů. Velkou podporou může být doporučení známých, kteří vám udělají reklamu zdarma, případně za pivo. Odpovídejte na komentáře zákazníků, na jejich otázky, snažte se jim poradit.

Zkuste franchising

Jednou z možností, jak spolehlivě rozjet podnikání je franšízing. Ten však vyžaduje peníze minimálně na zakoupení licence. Nemusíte být podnikatelský mág a přesto se můžete dostat mezi nejlepší podnikatele, pokud si vyberete správný koncept. Mezi známé franšízy patří MC Donald‘s, ale prodávat můžete v podstatě cokoliv, co má pro vás zajímavý potenciál a příjemné podmínky pro provozování franšízy. Vy zpravidla musíte investovat do pronájmu a úpravy prostor. Vše ostatní za vás zařídí společnost od které franšízu kupujete.