Pohodlí za volantem

Dlouhé cesty na přeplněných silnicích a dálnicích v České republice mohou být nepříjemné a zdlouhavé i pro velkého milovníka cestování v autě. Při dlouhých cestách je proto nezbytně nutné zajistit posádce a především řidiči maximální pohodlí, aby se mohl soustředit na řízení a nebyl zbytečně vytrhován ze svého soustředění nepříjemnými vlivy, například ze špatného posezení. 

Základem je správné nastavení sedačky řidiče. Řidič musí svoji sedačku nastavit tak, aby měl bezpečný výhled z vozidla, nebolela ho ze sezení záda a volant postavený tak, že zápěstí při položení ruky na volat leží přímo na něm. Vzdálenost sedadla od pedálů by měla být taková, že při sešlápnutí pedálů zůstane noha lehce ohnutá. Toto nastavení zajistí řidiči bezpečně a zároveň pohodlné sezení ve voze. Největším nebezpečím je příliš sklopená sedačka, která podporuje únavu řidiče.

Výhody loketních opěrek

Pohodlí při řízení mohou zvýšit řidiči a spolujezdci loketní opěrky. I když je potřeba držet při řízení volant oběma rukama, může být v hustém městském provozu, nebo při popojíždění v koloně příjemné, odložit ruku na pohodlnou loketní opěrku. I spolujezdec jistě ocení, když si může při jízdě odložit ruku na opěrku a zpříjemnit si tak cestování. Některé vozy mají loketní opěrky zabudované již z výroby. Pokud ji ale váš vůz nemá, je možné ji doplnit některou z na míru vyráběných opěrek. Jsou vyrobeny vždy na míru přesně pro konkrétní značku a model, takže dokonale padne do vašeho vozu.

Bezpečné autopotahy na míru

Neposledním prvkem zvyšující pohodlí posádky jsou autopotahy, které mohou zpříjemnit posezení posádky. Při výběru autopotahů je zapotřebí vybrat takové, které přesně padnou na sedačky Vašeho vozu. V případě, že jsou sedadla ve voze vybaveny airbagy, je nezbytné použít autopotahy, které při vystřelení airbagů neohrozí bezpečí posádky. Proto je dobré použít při výběru autopotahů konfigurátor, který vám pomůže vybrat potahy přesně pro vás vůz. Například na adrese www.vopi.cz/autopotahy/ si můžete vybrat kvalitní autopotahy pro svůj vůz.