Old Porter – víno vhodné jako dárek na oslavu

Chystáte se ke kamarádům na zahradní oslavu a rádi byste sebou přinesli milý dárek? Darujte oslavencům španělské víno Old Porter.

Původ vína Old Porter

Španělské víno Old Porter pochází ze španělské oblasti Montilla – Moriles, která je známá svými proslulými sladkými víny. Vína se v této vinařské oblasti vyrábí zejména z odrůdy Pedro Ximénez. Jeden z nejlepších sklepů této oblasti se nazývá Bodegas Pérez Barquero. Vinařství bylo založeno již v roce 1905 a od vzniku až po dnešek produkuje jedny z nejlepších světových vín. Vinaři dávají vínu vynikající péči a odměnou jim jsou vynikající sladká i suchá vína. Právě z odrůdy Pedro Ximénez vznikají skvělá sladká i suchá vína, která jsou známá po celém světě. Současně dosahují vysokých hodnocení po celém světě. Samozřejmě k tomu přispívají také vynikající podnební podmínky, kterými Andalusie disponuje. Díky tomu může vinařství sbírat za svá vína nejrůznější mezinárodní ocenění.

Růžové víno Old Porter

Do České republiky dodává víno Old Porter společnost BMC Brno. Na výběr v nabídkovém katalogu www.oldporter.cz dostanete hned ze tří druhů vína Old Porter. Hledáte-li víno, které se dá pít jen tak s kostkami ledu a je příjemným osvěžením v parných letních dnech, pak neváhejte sáhnout po Old Porter pink. Jak vypovídá název samotného vína, jeho barva je růžová. Již při prvním pohledu Vás zaujme nejen jeho zářivá barva, ale také jasné odlesky. Neméně vábivá je také vůně po nazrálých malinách a brusinkách. Víno se doporučuje podávat jako aperitiv i jako digestiv. Dalšími variantami vína Old Porter jsou Old Porter Rich Sweet Wine a Old Porter White Sweet Wine.