Oblékněte svůj byt do nové omítky

Jestliže se chystáte k rekonstrukci vašeho bydlení včetně omítky, myslete na to, že jsou záležitosti, které jen neradi budete podstupovat každoročně. Existují stavební úpravy, které nejsou z pohledu náročnosti procházka růžovým sadem a vyplatí se vsadit na kvalitu nejen materiálu, ale i odvedené práce. Pravděpodobně znáte staré pořekadlo, co si neudělám sám – to nemám.

Omítka Kerastuk
Omítka Kerastuk

Kvalita, která se vyplatí

Spoléhat na některé dnešní firmy se opravdu nedá. Takže pokud chcete investovat do kvality materiálu, ale spoléhat se na kvalitně odvedenou práci bojíte, zkuste to sami. Odměnou vám bude nejen dobrý pocit, ale i možnost se pochlubit ostatním. Nevíte-li jaký druh z nepřeberného množství sypkých omítkových směsí koupit a následně ho i zamíchat – vsaďte na Kerastuk. Je to omítka, jež je tvořená jemným křemenným pískem, vápnem, kaolinem a pojivem. Vše je již pečlivě odměřeno, namícháno a uzavřeno v plastovém kyblíku.

Nové omítky zvládne i laik

Po otevření tohoto pokladu se můžete ihned vrhnout na samotnou práci, protože omítka je ve formě husté pasty, jež se dobře nanáší a nikde nestéká. Tudíž zabráníte i nepořádku, který by jinak udělala banda zedníků. Kerastuk je elegantní a rychlé řešení v případě, že u rekonstrukce vašeho bytu či domku začínáte od omítky. Můžeme vás ujistit, že to zvládne i naprostý laik. Stačí pouze dobrá nálada, úsměv na tváři, puštěné rádio a práce vám půjde sama od ruky.

Kerastuk a ocelové hladítko

Přeci jen budete potřebovat jednoho pomocníka, a tím je ocelové hladítko, kterým postupně roztíráte Kerastuk po ploše zdi od spodní hrany směrem ke stropu. Následně upravíte polystyrenovým hladítkem do základní roviny a nejhorší máte za sebou. Jemné doladění je pak už velmi snadné – počkáte, až povrch pořádně vyschne. Poznáte to tak, že se vaše ruka nebude lepit na plochu. Místa, která potřebují doladit, postříkejte jemně vodu a za pomocí filcového hladítka krouživými pohyby do ztracena roztáhněte.

Press Media